Reklama

Biznes

Świąteczne oświetlenie Rzeszowa ma być gotowe do końca listopada

Alina Bosak
Dodano: 16.11.2020
52034_dekoracje
Share
Udostępnij
Rzeszów na świątecznym oświetleniu, z którego słynie, w tym roku nie zamierza oszczędzać. Będzie na bogato i za cenę podobną co w latach poprzednich. Firma Multidekor z Piastowa za niemal 1,3 mln zł zamontuje kolorowe iluminacje, ponad 16-metrową choinkę na rynku i ciuchcię do pamiątkowych zdjęć. Będą zdobić miasto od 1 grudnia do końca stycznia.
 
Multidekor z Piastowa już kolejny rok z rzędu ozdobi Rzeszów świątecznymi dekoracjami. W przetargu, który miasto rozstrzygnęło tydzień temu firma miała tylko jednego konkurenta. Odeon Iluminacje z Gliwic zaproponował cenę 2 381 356 zł. Propozycja Multidekor była o milion złotych niższa – wynosiła 1 297 658,77 zł i zwyciężyła. Jak podano w informacji o wynikach przetargu, Ratusz był gotów wydać na ten cel 1,4 mln zł. Oświetlenie ma być zamontowane do końca listopada i będzie ozdabiać Rzeszów przez dwa miesiące – od 1 grudnia do 31 stycznia.
 
Zgodnie z zamówieniem na Rynku stanie sztuczna 16,5-metrowa choinka oraz świetlna instalacja w formie lokomotywy i wagoników z możliwością wsiadania, by umożliwić zrobienie pamiątkowych zdjęć w świątecznej oprawie. Chętni sfotografują się także w towarzystwie ledowych polarnych niedźwiedzi, które staną przy ul. 3 Maja. 
 
Szeregi udekorowanych słupów ulicznych lamp ozdobią deptak, a także ul. Mickiewicza, Słowackiego, Jagiellońską, Marszałkowską, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Kilara, Kopisto, Piłsudskiego, Grottgera, Asnyka, Krakowska, Hetmańska, Wincentego Pola, Poznańska, wiadukt Tarnobrzeski, wiadukt Śląski, most Zamkowy, Plac Śreniawitów. 
 
Dekoracje pojawią się na rondach: Jana Pawła II, MSW, Pobitno, Ulmów, Kuronia, Pileckiego oraz na rondzie łączącym ul. Rejtana, Niepodległości i Kopisto. Na skwerze na wysokości Galerii Rzeszów stanie instalacja 3D w formie otwartego prezentu z gwiazdkami i bombkami, stylizowana na „eksplozje fajerwerków”.  
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy