Reklama

Biznes

Węgierski Wizz Air uruchamia loty z Rzeszowa do Holandii

Alina Bosak
Dodano: 08.10.2020
51826_wizz
Share
Udostępnij
Na lotnisku w Jasionce pojawi się nowy przewoźnik – węgierski Wizz Air. Od 6 listopada będzie można dwa razy w tygodniu polecieć tymi liniami z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka do holenderskiego Eindhoven.   
 
Loty z Rzeszowa do Eindhoven w listopadzie będą realizowane w poniedziałki i piątki, a od 5 grudniu – we wtorki i soboty. Godziny lotów obowiązują jednakowe. Rano samolot wyleci z Eindhoven o godz. 9.00 i będzie w Jasionce po dwóch godzinach, o 11.05, natomiast wylot z Jasionki o będzie o godz. 11.35, przylot do Eindhoven o godz. 13.35. Rzeszów będzie 10 lotniskiem w Polsce, na które będzie latał Wizz Air. 
 
– Wizz Air kontynuuje rozwój siatki niskokosztowych połączeń w Polsce. Z ogromną radością ogłaszamy naszą pierwszą trasę z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka do Eindhoven, przy zachowaniu najwyższych standardów w zakresie protokołów dotyczących bezpieczeństwa i higieny. Jesteśmy przekonani, że nasze nowe połączenie do Niderlandów zyska uznanie wśród naszych klientów – powiedział George Michalopoulos, członek zarządu ds. handlowych w Wizz Air.
 
Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka uważa, że pozyskanie przewoźnika, o którego zabiegano od dawna to moment przełomowy dla podkarpackiego lotniska. – Naszym strategicznym celem jest zwiększanie liczby współpracujących z nami przewoźników, dlatego doceniamy decyzję linii Wizz Air, by rozpocząć operowanie z naszego lotniska. Mam nadzieję, że nowa trasa to początek długoterminowej współpracy umożliwiającej rozwój naszej siatki połączeń – stwierdził Hamryszczak podczas czwartkowej konferencji prasowej, w której uczestniczył także Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki, zapewniając, że nowemu przyłączeniu sprzyja zarówno zainteresowanie turystów, jak wizyty biznesowe.
 
Bilety na nowe połączenie dostępne są już w sprzedaży na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem mobilnej aplikacji. Ceny zaczynają się od 69 zł.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy