Reklama

Biznes

Eksluzywny salon z kamperami wyrośnie w parku “Rzeszów-Dworzysko”

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 04.10.2020
51769_kamper
Share
Udostępnij
2 miliony złotych zainwestuje firma Olgi Stawarz w Parku Naukowo-Technologiczny "Rzeszów-Dworzysko". Wybuduje ekskluzywny salon i serwis kamperów. Czas pandemii zwiększył popularność tej motoryzacyjnej niszy.    
 
Kampery cieszą się na rynku coraz większym zainteresowaniem i popyt na tego rodzaju pojazdy gwałtownie rośnie, ponieważ jest to swoistego rodzaju „dom na kółkach”, dzięki któremu można bez żadnych ograniczeń i utrudnień podróżować. Ten samochód turystyczny jest specjalnie w tym celu zbudowany i wyposażony m.in. w miejsce i sprzęt do przechowywania żywności i sporządzania posiłków oraz miejsce z częścią sanitarną. 
 
W tej rynkowej niszy specjalizuje się firma „Kampery Rzeszów Olga Stawarz”, będąca autoryzowanym dealerem koncernu Trigano, skupiającego większość marek samochodów kempingowych. Specjalizuje się w sprzedaży fabrycznie nowych samochodów kempingowych. Rzeszowska spółka z kapitałem własnym w wysokości ok. 3,5 mln zł zamierza teraz zainwestować 2 mln zł w strefie "Rzeszów-Dworzysko" – parku naukowo-technologicznym zarządzanym przez Starostwo Powiatowe. Na liczącym ponad 80 hektarów terenie do tej pory zainwestowało już 20 przedsiębiorstw, a firma z kamperami jest kolejnym.
 
– Jesteśmy jedyną firmą w Polsce południowo-wschodniej i wschodniej zajmującą .się samochodami kempingowymi. Na miejsce nowej inwestycji wybraliśmy „Dworzysko” ze względu na doskonałą  infrastrukturę na tym terenie oraz dogodną lokalizację, w tym blisko przebiegająca tędy autostrada A-4. Planujemy zainwestować tutaj ok. 2 mln zł. Naszym kolejnym celem jest wdrożenie kolejnych, nowych technologii z dziedziny motoryzacyjnej. Chodzi o technologię typu „TrumaiNet Box”, która dostarczy wczasowiczom-użytkownikom kamperów wszelkich potrzebnych informacji do pełnej kontroli urządzeń oraz stanu pojazdu – informuje Olga Stawarz, właścicielka firmy.
 
– Dla rozwoju gospodarczego naszego regionu ważne jest też to, że ta firma  planuje  na terenie „Dworzyska” budowę ekskluzywnego salonu sprzedaży samochodów kempingowych wraz z zapleczem serwisowym i magazynowym oraz stworzenie punktu obsługowego dla osób podróżujących kamperami – mówi Waldemar Pijar, sekretarz Starostwa Powiatowego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”. A Józef Jodłowski, starosta rzeszowski, uważa, że pojawienie się na „Dworzysku” kolejnej firmy, tym razem z branży motoryzacyjnej, przyczyni się do zróżnicowania lokalnej gospodarki. – Większa różnorodność ofert pracodawców, to większa szansa dla naszych mieszkańców na znalezienie pracy dla osób różnych specjalizacji i kwalifikacji. Warto przypomnieć, że do tej pory na „Dworzysku” pojawiły się już firmy m.in. z branży chemicznej, handlowej, lotniczej , kosmetycznej i odzieżowej – podsumowuje starosta Jodłowski. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy