Reklama

Biznes

Parking przy hali na Podpromiu – projekt będzie za rok?

Alina Bosak
Dodano: 07.09.2020
51524_parking
Share
Udostępnij
Miasto ogłosiło drugi przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy garażu wielopoziomowego przy ul. Podpromie w Rzeszowie. Poprzedni, zorganizowany w maju br., przetarg został unieważniony. Teraz otwarcie kopert ma nastąpić 8 października. Zwycięzca przetargu będzie miał na wykonanie zadania rok.   
 
Urząd Miasta Rzeszowa w poniedziałek, 7 września br. ogłosił drugi przetarg na projekt parkingu przy hali na Podpromiu. Firmy mają miesiąc na złożenie ofert. Ich otwarcie zaplanowano na 8 października br. 
 
Obecny parking mieści do 350 samochodów i jest zdecydowanie za ciasny, kiedy w hali na Podpromiu odbywają się targi czy inne masowe wydarzenia. Mieszkańcy okolicznych bloków i kamienic skarżą się na zastawione przez niemieszczące się na parkingu samochody uliczki dojazdowe. W dodatku obok hali powstają nowe bloki mieszkalne. Parking planowany przez miasto ma być wielopoziomowy. Na czterech poziomach znalazłoby się miejsce dla 1063 pojazdów, w tym 23 autobusów. 
Na parking planowany jest zjazd od strony Mostu Zamkowego. 
 
 
Fot. Urząd Miasta Rzeszowa
 
Pierwszy przetarg na projekt robót budowalnych ogłoszono w maju br. Zgłosiło się wtedy 7 firm. Oferta jednej z nich mieściła się w kwocie 600 tys. zł zarezerwowanej na ten cel przez miasto. Jedna z firm zaproponowała wykonanie projektu za 370 tys. zł. Pozostałe oferty były wyższe i sięgały nawet 1,8 mln zł. W toku postępowania miasto przetarg jednak unieważniło i po wakacyjne przerwie ogłasza kolejny.   
 
Zamówienie obejmuje wykonanie opracowań przedprojektowych i kompleksowej dokumentacji projektowej robót budowlanych inwestycji, w tym: wykonanie wszelkich niezbędnych usług, opracowań i prac przedprojektowych, opracowanie koncepcji wraz z wizualizacją; opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, uzyskanie wszelkich niezbędnych dla potrzeb projektowych opinii, warunków, zgłoszeń, pozwoleń; sporządzenie wniosków o wydanie warunków i decyzji, w tym: wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu (w rozumieniu przepisów ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym), o udzielenie pozwolenia wodnoprawnego oraz o udzielenie pozwolenia na budowę, a także zgłoszeń nie wymagających uzyskania pozwolenia na budowę. 
 
– Oferty otwarte zostaną 8 października. Wtedy też poinformujemy, czy miasto zwiększyło kwotę zarezerwowaną na inwestycję. Zwycięzca przetargu na wykonanie zadania będzie miał rok od podpisania umowy – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy