Reklama

Biznes

Podkarpacki e-bazarek. Jabłka, mleko i miód prosto od rolnika

Aneta Gieroń
Dodano: 12.05.2020
50740_owoce
Share
Udostępnij
Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale stworzył stronę internetową, na której producenci żywności, koła gospodyń wiejskich, hodowcy zwierząt i lokalni rzemieślnicy mogą bezpłatnie umieszczać swoje oferty, a mieszkańcy Podkarpacia kupować wprost od lokalnych producentów. Dzięki temu w dobie koronawirusa rolnicy mają szansę na dodatkowych, stałych klientów, a kupujący jeszcze jedną możliwość na zakup zdrowej, regionalnej żywności.
 
Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, który świetnie znają wszyscy rolnicy z regionu, od dawna słyną m.in. z wystaw zwierząt hodowlanych, które ściągały do niewielkiego miasteczka pod Rzeszowem, tłumy zwiedzających z całego regionu. 
 
– Teraz, gdy w czasie epidemii przerwany został łańcuch dostaw produktów rolno-spożywczych, a podkarpaccy rolnicy i producenci zostali często pozbawieni możliwości sprzedaży własnych towarów, postanowiliśmy założyć Podkarpacki e-bazarek, który ma pomóc przetrwać lokalnym producentom i ułatwić sprzedaż produktów w sieci – mówi Robert Pieszczoch, dyrektor Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. 
 
 
Klikając w konkretne produkty np. ziemniaki, czy miód, wyskakuje nam cena oraz kontakt do producenta i samemu już możemy wybrać, czy decydujemy się na wysyłkę, transport, czy może osobisty odbiór towaru.
 
Oferta na stronie jest naprawdę spora, a wszystko pod hasłem "Cudze chwalicie, swoje poznajcie”. Są owoce i warzywa, suszone, świeże i kiszone. Miody, kwiaty, oleje i oliwy, napoje, sery kozie i krowie, nabiał, gotowe potrawy jak np. gołąbki, czy pierogi, do tego chleb, mięsa, wędliny i ryby. Nie brakuje też ofert z nasionami i zwierzętami hodowlanymi oraz drobiem. Są też kwiaty cięte i sadzonki roślin, sprzęt rolniczy i ogrodniczy, nie brakuje także rzemiosła artystycznego. Ceny można osobiście negocjować z producentami, do których na stronie jest kontakt telefoniczny i adres. Rolnicy bezpłatnie mogą też umieszczać na stronie ofertę oraz reklamę swoich produktów. W dobie koronawirusa lokalne wsparcie okazuje się skuteczną pomocą w walce o przetrwanie na rynku, zwłaszcza niewielkich, rodzinnych producentów żywności.
 
Partnerami Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w stworzeniu Podkarpackiego e-bazarku są m.in. Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Podkarpacka Izba Rolnicza, Związek Stowarzyszeń Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego oraz lokalne media.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy