Reklama

Biznes

Pod Dębicą otwarto drugą stację paliw przy podkarpackim odcinku A4

Alina Bosak
Dodano: 02.04.2020
50473_orlen
Share
Udostępnij
Od środy, 1 kwietnia, można tankować na nowo otwartej stacji paliw przy A4 w Miejscu Obsługi Podróżnych Paszczyna Północ koło Dębicy. To druga stacja przy podkarpackim odcinku A4. Pierwsza znajduje się na MOP Palikówka. Dzierżawcą obu jest Orlen S.A. 
 
MOP Paszczyna Północ znajduje się przy autostradzie A4 na zachód od Rzeszowa, w kierunku na Kraków. Wybudowany został tu pawilon obsługi podróżnych o powierzchni około 500 mkw. Znajduje się w nim strefa sprzedaży i gastronomii. Stacja paliw jest czynna przez całą dobę. Dzierżawcą jest Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. 
 
To druga na podkarpackim odcinku A4 stacja paliw. Ostatni odcinek autostrady A4 na Podkarpaciu oddany został do użytku w połowie 2016 roku. Kierowcy długo jednak musieli czekać na otwarcie punktów usługowych w utworzonych przy autostradzie Miejscach Obsługi Podróżnych (tzw. MOP). Od Tarnowa do granicy w Korczowej nie było ani jednej stacji benzynowej. Aby zatankować należało zjechać z autostrady na inne drogi. Brakowało chętnych na dzierżawę. Dopiero w listopadzie 2018 roku, w połowie 166-kilometrowego odcinka, Polski Koncern Naftowy Orlen otworzył pierwszą stację paliw. Ale tylko w MOP Palikówka, po południowej stronie autostrady, czyli dla kierowców jadących od strony Rzeszowa na wschód. Obok stacji paliw tu również jest część gastronomiczna i hotelowa.
 
Aktualnie kierowcy podróżujący podkarpackim odcinkiem autostrady A4 mogą korzystać z ośmiu par MOP-ów (Jastrząbka/Jawornik, Paszczyna Północ/Paszczyna Południe, Bratkowice/Dąbry, Łukawiec/Palikówka, Budy/Młyniska, Pawłosiów/Cieszacin, Zamiechów/Kaszyce, Chotyniec/Hruszowice). W większości są to MOP-y pierwszej kategorii, o funkcji wypoczynkowej, wyposażone w stanowiska postojowe (parking), jezdnie manewrowe, urządzenia wypoczynkowe, sanitarne i oświetlenie.
 
Jak zapewnia Joanna Rarus z rzeszowskiego oddziału GDDKiA, w okresie epidemii wszystkie Miejsca Obsługi Podróżnych przy drogach szybkiego ruchu działają i są dostępne dla podróżujących. Korzystając z MOP pamiętajmy jednak, że prawidłowa higiena rąk ma kluczowe znaczenie w walce z koronawirusem.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy