Reklama

Biznes

W podkarpackim Jedliczu wyprodukują milion litrów płynu do dezynfekcji

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 05.03.2020
49833_orlen
Share
Udostępnij
Płynu do dezynfekcji próżno szukać w aptekach. Od ponad tygodnia brakuje go na rynku z powodu zagrożenia koronawirusem. W tej sytuacji pomoże państwowa spółka. Deficytowy środek wyprodukuje w Zakładzie Produkcyjnym w Jedliczu jedna ze spółek Grupy PKN ORLEN – ORLEN Oil.    
 
Grupa ORLEN aktywnie angażuje się w działania Ministerstwa Zdrowia, związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. 
 
– Spółka ORLEN Oil podjęła działania zmierzające do uruchomienia produkcji płynu do dezynfekcji rąk. Nasze laboratoria pracują nad tym od kilku dni. Wykorzystujemy możliwości techniczne firmy, aby włączyć się działania związane z ochroną przed koronawirusem. Chcemy jak najszybciej odpowiedzieć na oczekiwania Polaków i zwiększyć ich bezpieczeństwo – poinformował w środę, 4 marca, Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN ORLEN. A premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie telewizyjnym potwierdził, że rząd zamówił milion litrów płynu do dezynfekcji.
 
ORLEN Oil, spółka z Grupy ORLEN, rozpocznie się masową produkcję płynu do dezynfekcji rąk w Zakładzie Produkcyjnym w Jedliczu. W ciągu 2 tygodni na rynek trafi 1 mln litrów produktu. W pierwszej kolejności zostaną w niego zaopatrzone instytucje publiczne. Płyn dezynfekujący będzie też dostępny w sieci stacji paliw ORLEN, czyli na ok. 1800 obiektach w całej Polsce.
 
 
Zakład Produkcyjny Orlen w Jedliczach. Fot. PKN Orlen
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy