Reklama

Biznes

Stadion Miejski w Rzeszowie doczeka się podgrzewanej murawy. Jest przetarg!

Natalia Chrapek
Dodano: 04.11.2019
48088_mecz
Share
Udostępnij
Miasto ogłosiło przetarg na modernizację Stadionu Miejskiego w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej. Chodzi o montaż ledowego oświetlenia, instalację systemu podgrzewania murawy i budowę nowego punktu kasowego. Wszystko po to, aby dostosować obiekt do wymogów I ligi piłki nożnej narzuconych przez Polski Związek Piłki Nożnej. Inwestycja ma kosztować ponad 5 mln zł. 
 
Stadion Miejski w Rzeszowie musi spełniać kilka wymogów licencyjnych, narzuconych przez PZPN, tym bardziej, że mecze rozgrywa na nim Stal Rzeszów, która w ubiegłym sezonie wywalczyła awans do II ligi. Apklan Resovia Rzeszów przeskoczyła do tego poziomu jeszcze szybciej, a ostatnio ograła na wyjeździe Widzew Łódź 1:0, torując sobie tym samym drogę do pierwszego miejsca w tabeli. Miasto liczy więc, że rzeszowskie zespoły pójdą o krok dalej i w końcu trafią do I ligi, dlatego chce już teraz podjąć się modernizacji obiektu przy Hetmańskiej. 
 
Dodatkowy punkt kasowy od strony al. Powstańców Warszawy, ledowe oświetlenie i podgrzewana murawa, umożliwiająca regularny trening przez cały rok, niezależnie od pogody to tylko kilka z postanowień PZPN-u, które Ratusz chce przenieść na rzeszowski grunt. Urzędnicy ogłosili już przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej inwestycji, która ma dotyczyć również montażu oświetlenia toru żużlowego i wymiany murawy na płycie głównej Stadionu Miejskiego. Koszt prac oszacowano na ponad 5 mln zł. 
 
Wykonawca projektu będzie musiał uzgodnić i uzyskać akceptację Departamentu Organizacji Imprez Bezpieczeństwa i Infrastruktury Polskiego Związku Piłki Nożnej. Ma na to czas do końca lutego przyszłego roku.Termin składania ofert mija 12 listopada br. 
 
Modernizacja na miarę I ligi
 
Obecna murawa na Stadionie Miejskim zostanie zdjęta. Na jej miejsce trafi podgrzewana płyta boiska wraz z nową murawą. System nawadniający i drenażowy pozostanie bez zmian. Ponadto wykonawca będzie musiał wybudować kontenerowy punkt kasowy od strony al. Powstańców Warszawy, z podłączeniem do istniejących instalacji. Oprócz tego musi też zamontować oświetlenie płyty boiska i toru żużlowego w technologii LED. Naświetlacze mają pojawić się na całym obiekcie. Od strony trybuny głównej (wschodniej) zostaną przymocowane do konstrukcji zadaszenia oraz, jeśli to konieczne, na nowych masztach oświetleniowych. Od strony trybuny zachodniej (starej) pojawią się na co najmniej dwóch nowych masztach oświetleniowych. Słupy z oświetleniem dookólnym dla toru żużlowego zostaną zdemontowane.
 
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, modernizacja Stadionu Miejskiego w Rzeszowie zakończy się najpóźniej na wakacjach 2020 roku. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy