Reklama

Biznes

Amerykanie zainwestowali 22 mln zł na Dworzysku. Fabryka już otwarta

Natalia Chrapek
Dodano: 14.10.2019
47641_fabryka
Share
Udostępnij
Amerykanie otworzyli nową fabrykę na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” – TW Metals. W zakładzie wybudowanym za 22 mln zł zatrudnienie ma znaleźć około 60 osób, które zajmą się dystrybucją metali i produkcją dla przemysłu lotniczego. 
 
TW Metals jest częścią amerykańskiej grupy O’Neal Industries z centralą w Birmingham w stanie Alabama. Firma działa na rynku już od stu lat, specjalizując się w nowoczesnych rozwiązaniach logistycznych związanych z dystrybucją metali oraz wykonywaniem usług produkcyjnych dla przemysłu lotniczego. Są to: rury, pręty, blachy, płyty i profile ze stali nierdzewnej oraz stopowej, które trafiają  do odbiorców w postaci półwyrobów poddawanych dalszej obróbce, ale już na linii produkcyjnej klienta. Z usług amerykańskiej firmy korzystają m. in.  Pratt&Whitney, Airbus, Boeing, Bomabardier czy Embraer. Spółka posiada również klientów w Czechach, Niemczech, Rumunii oraz wielu innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.
 
Z Rudnej Małej na Dworzysko

Do tej pory polski oddział TW Metals miał swoją siedzibę w Rudnej Małej koło Rzeszowa. Zakład okazał się jednak zbyt mały, dlatego Amerykanie postanowili przenieść się w październiku br. do Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”. Nowa inwestycja kosztowała firmę 22 mln zł. Zatrudnienie ma znaleźć tutaj ponad 60 pracowników, chociaż niewykluczone, że ich liczba jeszcze wzrośnie.
 
–  Polski oddział TW Metals rozwija się szczególnie szybko. Od 15 lat działalności w kraju, nowy zakład na Dworzysku będzie naszą trzecią lokalizacją. Przeprowadzki wiążą się ze stałym wzrostem produkcji – mówi Monika Ślusarczyk, dyrektor polskiego oddziału TW Metals.
 
– Inwestycja tak znanej i renomowanej firmy w branży lotniczej świadczy o tym, że utworzenie PNT „Rzeszów –Dworzysko” było strzałem w dziesiątkę i gospodarczo pobudziło nasz region. Jako pierwszy powiat w Polsce zdecydowaliśmy się na taki krok, a teraz zbieramy pozytywne efekty w postaci kolejnych inwestorów znanych na całym świecie –podkreśla Józef Jodłowski, starosta rzeszowski. 
 
Park Naukowo-Technologiczny „Rzeszów-Dworzysko” to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie i najlepiej przygotowanych stref ekonomicznych przeznaczonych pod inwestorów. Prawie 110-hektarowy obszar mieści się pomiędzy Miłocinem, a Przybyszówką. Park położony jest blisko autostrady A4 i drogi ekspresowej  S19. Cały teren sąsiaduje z magistralą kolejową E30 Niemcy-Polska-Ukraina i jest w pełni uzbrojony. Znajdują się tutaj min.: sieć wodno-kanalizacyjna, burzowa, energetyczna, gazowa, ciepłownicza oraz oświetlenie LED, system odgromowy, farma ogniw fotowoltaicznych, a także chodniki i ścieżki rowerowe.
 
– Park mieści się blisko głównych dróg komunikacyjnych i miejsc zamieszkania pracowników. Dworzysko jest wspaniale przygotowane do rozpoczęcia inwestycji w szybkim terminie, na czym nam bardzo zależało – dodaje Monika Ślusarczyk. 
 
 
Fot. Materiały prasowe
 
Przedsiębiorcy inwestujący w strefie „Rzeszów-Dworzysko” mogą korzystać z ulg podatkowych, zarówno w podatku dochodowym, jak i tym od nieruchomości, ponieważ PNT znajduje się na terenie SSE Euro – Park Mielec. Do tej pory zainwestowało tutaj 12 firm
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy