Reklama

Biznes

Będzie więcej zjazdów z autostrady A4 na Podkarpaciu

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 29.04.2019
45475_debica
Share
Udostępnij
Milion złotych postanowili dołożyć podkarpaccy radni na dokończenie zjazdu z węzła autostrady A4 Dębica-Wschód w kierunku Mielca. Decyzja zapadła wczoraj, 29 kwietnia podczas sesji sejmiku województwa. Droga jest już gotowa w 98 proc. i ma być wkrótce oddana. – W niedługim czasie będziemy oddawali kolejny zjazd z autostrady A4 w miejscowości Gwizdaj, a kolejnym planowanym zjazdem jest zjazd w Pilźnie, o czym rozmawialiśmy już z zarządem województwa małopolskiego – poinformował marszałek Władysław Ortyl. 
 
Całkowity koszt budowy łącznika od węzła autostrady A4 Dębica – Wschód do DK4 i DW 985 Zawada – Pustynia to prawie 10,8 mln złotych. Na ten cel przyznano już ponad 7 mln zł unijnego dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Dodatkowe 1,5 mln zł województwo podkarpackie już wcześniej przekazało z własnego budżetu, a po poniedziałkowej decyzji radnych dołoży jeszcze jeden milion zł. Sam powiat dębicki na budowę przeznaczył prawie 2,3 mln zł. Inwestycja jest gotowa w 98 procentach i dzięki pomocy finansowej województwa wkrótce ma być zakończona. 
 
– Chcemy wzmocnić zarząd powiatu dębickiego w działaniach związanych z poprawa jakości wjazdów i zjazdów na autostradę A4 w okolicach Dębicy. To dofinansowanie dotyczy węzła wschodniego w Zawadzie. Wiemy, że starostwa nie mają skromne środki, ale pomimo to starostwo w Dębicy podjęło się tego zadania. Roboty się kończą i to cieszy, bo ma to przełożenie na jakość podróżowania w regionie – podkreślał marszałek Władysław Ortyl.
 
Starosta dębicki Piotr Chęciek zaznaczył, że już dzięki pomocy województwa realizowano oba łączniki autostradowe w Dębicy – Zachód i Wschód. – Oprócz tego realizujemy przeprawę przez Wisłokę, która będzie kosztować około 30 mln złotych. I tu również wielki jest wkład samorządu województwa – dodał.
 
– Cieszy mnie, że ta droga Dębica – Mielec jest kończona – stwierdził wiceprzewodniczący sejmiku Czesław Łączak. – A na dodatek mam dobrą wiadomość – wojewoda podkarpacki dofinansuje modernizację drogi Dębica – Nagoszyn – Mielec.
 
Przypomnę, że w niedługim czasie będziemy oddawali kolejny zjazd z autostrady A4 w miejscowości Gwizdaj, także budowany z RPO WP. Kolejnym przyszłościowym zjazdem jest zjazd w Pilźnie, o czym rozmawialiśmy już z zarządem województwa małopolskiego. To dla nas zadanie ważne na przyszłość. Będziemy wspierać tę inwestycję, która będzie realizowana ze środków budżetu państwa – podsumował marszałek Ortyl.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy