Reklama

Biznes

Pociągiem do Berlina z Podkarpacia już od 9 grudnia

Alina Bosak
Dodano: 07.11.2018
41917_pkp
Share
Udostępnij

Zapowiadane połączenie kolejowe z Podkarpacia do Berlina staje się faktem. W nowym rozkładzie PKP Intercity, który zacznie obowiązywać od 9 grudnia br., będzie można dojechać z Przemyśla do stolicy Niemiec.  

W rozkładzie jazdy na sezon 2018/2019 PKP Intercity wprowadza nowe połączenia. Zyskają na nich m.in. mieszkańcy Podkarpacia. Będzie łatwiej dojechać do Krakowa i Przemyśla. Pojawia się także oczekiwane połączenie z Berlinem.  

Dodatkowo pociąg IC Przemyślanin, jadący z Przemyśla, będzie prowadził grupę wagonów do Berlina, które będą przełączane do pociągu IC NightJet w Katowicach. Wagony do Przemyśla będą odczepiane na stacji w Raciborzu, po czym wyruszą w podróż do Katowic przez Gliwice i Zabrze.

Dzięki temu mieszkańcy województwa podkarpackiego zyskują połączenie międzynarodowe i będą mogli dojechać bezpośrednio do stolicy Niemiec.

W obowiązującym od 9 grudnia rozkładzie PKP będzie więcej nowych połączeń, na których zyskają mieszkańcy Podkarpacia. 

I tak, IC Banach o wyższym standardzie będzie kursować z Warszawy do Przemyśla przez Sandomierz. Lepsze połączenie ze stolicą zapewni także nowy pociąg EIC Lajkonik – zapewni poranny dojazd w poniedziałki oraz soboty z Przemyśla i Rzeszowa do Warszawy, jak również popołudniowy powrót z Warszawy do Przemyśla w piątki i niedziele.

Nowy nocny pociąg TLK Pogórze zapewni połączenie Przemyśla z Wrocławiem. Zatrzyma się na stacjach m.in. w Rzeszowie, Tarnowie, Częstochowie i Opolu. TLK Malinowski zapewni codzienne połączenie Krosna, Jasła i Sanoka z Krakowem i Warszawą.

Lepsze będzie też połączenie do Szczecina przez Kraków, Częstochowę Stradom, Ostrów Wielkopolski i Poznań – pojawi się tu nowa para pociągów TLK Osterwa.

Dzięki zmianom w rozkładzie będzie o 14 połączeń więcej z Przemyśla do Krakowa, a na trasie z Rzeszowa do Krakowa pasażerowie będą mieli do dyspozycji 16 połączeń.

Z Krakowa będzie można wyruszyć w zagraniczną podróż także na Węgry i do Austrii. Pociąg IC Cracovia relacji Kraków – Praga prowadzi bowiem grupę wagonów do Budapesztu. Nowością w ofercie PKP Intercity w sezonie 2018/2019 będzie IC Sobieski kursujący z Krakowa do Wiednia.

Tu znajdziesz nowy rozkład jazdy PKP Intercity, który obowiązuje od 9 grudnia 2018 roku.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy