Reklama

Biznes

Innowator Podkarpacia 2018. Szansa na prestiżowy tytuł dla firm z regionu

Biznesistyl.pl
Dodano: 08.08.2018
40315_DAW
Share
Udostępnij

Od kilkunastu lat w regionie przyznawane są honorowe tytuły Innowatora Podkarpacia dla mikro, małych i średnich firm, które odnoszą sukcesy w opracowywaniu lub wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań produktów, usług i technologii. W tym roku odbędzie się już dziewiętnasta edycja tego konkursu. Które firmy zostaną nagrodzone, okaże się na przełomie listopada i grudnia br. w Inkubatorze Technologicznym w Jasionce, natomiast do 17 sierpnia Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. przyjmuje zgłoszenia do udziału w konkursie.

Splast, Polimarky, D.A. GLASS, Borimex, ML System, Sierosławski Group, Meble.pl, PrimeBit Studio, Bama Logistic – to tylko kilka z wielu podkarpackich firm, które w ciągu kilkunastu lat zostały wyróżnione prestiżowym tytułem Innowatora Podkarpacia.

– Celem organizowanego od 1999 roku konkursu jest promocja innowacyjności w działalności gospodarczej, wspieranie rozwoju firm poprzez promowanie przedsiębiorstw wdrażających innowacyjne rozwiązania, poprawa wizerunku regionu i jego firm poprzez promocję dobrych przykładów oraz zachęcanie firm do poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych, wprowadzania stosownych zmian w wewnętrznej organizacji pracy i podejmowania szkoleń w tym zakresie – wyjaśnia Grzegorz Tabisz, kierownik Centrum Transferu Technologii i Innowacji w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Audyt technologiczny i ocena ekspertów pozwolą wyłonić zwycięzców

Konkurs przeznaczony jest dla mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw, które posiadają siedzibę na terenie województwa podkarpackiego i odnoszą sukcesy w opracowywaniu lub wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań produktów, usług i technologii, które. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: mikro, małe i średnie firmy.

Aby zgłosić firmę do konkursu wymagana jest wypełniona i podpisana przez osobę uprawnioną do reprezentacji firmy deklaracja uczestnictwa w konkursie oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

Konkurs realizowany jest w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczestnicy konkursu, którzy spełnili wymogi zawarte w regulaminie, otrzymają z biura konkursu przygotowane arkusze prezentacji firmy.

W drugim etapie zostanie przeprowadzona wizytacja w formie audytu technologicznego. Jej celem będzie sprawdzenie informacji podanych w wypełnionych wcześniej materiałach konkursowych oraz uzyskanie dodatkowych informacji niezbędnych do oceny stopnia innowacyjności promowanej w ramach konkursu technologii czy rozwiązania. Wizytacja jest przeprowadzana przez audytorów – ekspertów wyznaczonych przez RARR S.A.

Po zakończeniu ostatniego audytu, na zebraniu audytorzy dokonają oceny wyników  prowadzonych audytów technologicznych. Na podstawie arkuszy ocen oraz opinii audytorów wyłoniona zostaje grupa przedsiębiorstw nominowanych do oceny przed komisją konkursową. Następnie, w trakcie posiedzenia komisji konkursowej audytorzy zaprezentują każdą z nominowanych firm i na tej podstawie komisja wyłoni laureatów (po jednym z każdej kategorii) do Nagrody Innowator Podkarpacia 2018. Dodatkowo komisja może przyznać wyróżnienia dla nominowanych firm.

Innowator Podkarpacia pomaga wypromować podkarpackie firmy

– Wierzymy, że dzięki idei konkursu uda nam się wypromować podkarpackie firmy oraz Podkarpacie jako region dysponujący wyjątkową myślą technologiczną, oferujący produkty o wysokim światowym standardzie – przyznaje Grzegorz Tabisz.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można uzyskać w siedzibie RARR S.A. w Rzeszowie, Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości – Centrum Transferu Technologii i Innowacji,  ul. Szopena 51 lub pod nr tel. (17) 86 76 233 jnamieta@rarr.rzeszow.pl oraz tel. (17) 86 76 274 dpilat@rarr.rzeszow.pl.

Regulamin oraz dokumenty konkursowe dostępne są na stronie internetowej www.rarr.rzeszow.pl. Termin składania zgłoszeń: 17 sierpnia 2018r. Udział w konkursie jest bezpłatny. Konkurs realizowany jest w ramach projektu Enterprise Europe Network.

Do udziału w XIX edycji konkursu Innowator Podkarpacia zaprasza Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego oraz Rektora Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy