Reklama

Biznes

Wirtualna scena zbrodni dla studentów WSPiA

Opracowanie Angelika Fila
Dodano: 20.07.2018
40217_miejsce
Share
Udostępnij
Studenci WSPiA będą mogli uczyć się prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia i analizy znalezionych śladów w wirtualnej rzeczywistości. Innowacyjne laboratorium powstanie na uczelni dzięki dotacji Województwa Podkarpackiego. 
 
 
„Cyber Crime” to nazwa innowacyjnego laboratorium, dzięki któremu studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej będą uczyć się przeprowadzenia oględzin miejsca zdarzenia oraz analizy znalezionych śladów w wirtualnej rzeczywistość. Uczelnia dzięki dotacji z Województwa Podkarpackiego zakupi wart 100 tys. zł nowoczesny symulator wirtualnej sceny zbrodni. 
 
WSPiA będzie trzecią uczelnią w Polsce i pierwszą na Podkarpaciu, która wprowadzi symulator wirtualnej sceny zbrodni do programu studiów. Innowacyjne narzędzie dydaktyczne znajdzie się w laboratorium „Cyber Crime”. Będzie ono częścią działającego przy WSPiA Podkarpackiego Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sadowej. Laboratorium zostanie otwarte na początku zbliżającego się roku akademickiego.
 
Dzięki takiemu symulatorowi student może przenieść się do wirtualnie wykreowanego miejsca zbrodni. Do wyboru będą dwa oddzielne scenariusze: morderstwo lub samobójstwo. W wirtualnym „gabinecie” rozmieszczone są dowody wymieszane z tymi, które są niepotrzebne w śledztwie. Wykładowca może dowolnie modyfikować scenariusz, utrudniając rozwiązanie zagadki.
 
Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości istnieje możliwość przetestowania umiejętności śledczego w praktyce, w środowisku maksymalnie zbliżonym do realnego. Do dyspozycji będą profesjonalne narzędzia przeznaczone do ujawniania i zabezpieczenia śladów kryminalistycznych, a sposób wykonania zadania będzie można obserwować na ekranie komputera i projektora.
 
Laboratorium „Cyber Crime” i symulator wirtualnej sceny zbrodni ma jeszcze bardziej upraktycznić zajęcia dydaktyczne prowadzone w WSPiA i podnieść jakość kształcenia oraz pozwolić na lepsze przygotowanie przyszłych kadr zajmujących się bezpieczeństwem państwa i obywateli.
 
Z nowego narzędzia dydaktycznego będą korzystać m.in. studenci kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” oraz „prawo”.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy