Reklama

Biznes

Na łączniku Podkarpackiej z S19 trwają ostatnie prace. Finał za ok. 3 tygodnie

Biznesistyl.pl
Dodano: 11.05.2018
38737_main
Share
Udostępnij

W ciągu trzech tygodni powinny zakończyć się ostatnie prace na łączniku ul. Podkarpackiej z drogą S19. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, roboty miały trwać do kwietnia br., ale wykonawca prowadzi tu jeszcze prace wykończeniowe, poza jezdnią główną.

– Prace zasadnicze na łączniku ul. Podkarpackiej z drogą S19 w Rzeszowie zostały ukończone. Obecnie pozostały do zakończenia prace wykończeniowe, przede wszystkim poza jezdnią główną. Dołożymy wszelkich starań, by je zakończyć najszybciej, jak to możliwe. Zakładamy, że nastąpi to w przeciągu trzech tygodni – informuje Biuro Budowy Skanska w Rzeszowie.

Łącznik Rzeszowa z S19 to dwujezdniowy odcinek drogi wojewódzkiej, który łączy drogę krajową nr 19 (od skrzyżowania ul. Podkarpackiej z ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie) z węzłem Rzeszów-Południe (S 19) w Kielanówce. Inwestycja została podzielona na dwa odcinki – miejski (realizowany przez Gminę Miasto Rzeszów) oraz wojewódzki (za budowę którego odpowiada Województwo Podkarpackie).

Łączna wartość tej inwestycji to 105 501 647,61 zł w tym 65 345 011,27 zł dofinansowanie z UE. Obejmowała on m.in. – budowę odcinka drogi wojewódzkiej (dwie jezdnie po 2 pasy ruchu) o łącznej długości ok. 3,46 km, rozbudowę odcinka drogi krajowej DK 19 długości ok. 0,56 km, budowę wiaduktu w ciągu ul. Podkarpackiej o dł. konstrukcji nośnej 107,8 m, budowę 3 skrzyżowań typu rondo, budowa dróg serwisowych o łącznej długości 6,95 km, dwóch zatok autobusowych oraz chodników oraz ścieżek rowerowych o łącznej długości 3,15 km.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy