Reklama

Biznes

Będą przetargi na obwodnicę Niska i Stalowej Woli oraz S19 Nisko – Lasy Janowskie

Opracowanie Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 28.10.2016
29873_ministeradamczyk
Share
Udostępnij
Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz wiceminister Jerzy Szmit, podczas briefingów, które odbyły się w piątek w Stalowej Woli oraz w okolicach Stobiernej, zapowiedzieli zaproszenie do drugiego etapu wykonawców zainteresowanych budową obwodnicy Stalowej Woli i Niska oraz drogi ekspresowej S19 od granicy województw lubelskiego i podkarpackiego (Lasy Janowskie) do Niska. Łączna szacowana wartość tych inwestycji wynosi 1,3 mld zł, natomiast długość prawie 40 km.

W najbliższym tygodniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprosi wykonawców do składania ofert na zaprojektowanie oraz wybudowanie obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77, o długości około 15,3 km. Planowany termin podpisania umowy to połowa przyszłego roku. 

Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”.  Przekazanie placu budowy i rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w IV kwartale 2018 r., zakończenie najwcześniej w II kwartale 2021 r.

Natomiast na przełomie roku GDDKiA zaprosi wykonawców do składania ofert na zaprojektowanie oraz wybudowanie drogi ekspresowej S19 od granicy województw lubelskiego i podkarpackiego (Lasy Janowskie) do Niska. Umowy na realizację zostaną podpisane w II połowie przyszłego roku. 

Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”.  Przekazanie placu budowy i rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w I połowie 2019 r. a zakończenie w 2021 r.

Rzeczywisty koszt budowy obu inwestycji będzie znany po rozstrzygnięciu przetargów.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy