Ze wsparcia skorzystać mogą osoby bezrobotne w wieku do 25 roku życia lub znajdujące się w przedziale wiekowym 25-29 lat.
Warunki dla osób do 25 roku życia:
– muszą mieć ustalony II profil pomocy, bądź w szczególnie uzasadnionych przypadkach – ustalony I profil pomocy.
– nie kształcą się, tj. nie uczestniczą w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym (rozumianym jako kształcenie w formach szkolnych w trybie dziennym). Nie dotyczy to osób osób, które kształcą się w trybie zaocznym lub wieczorowym.
– nie szkolą się, tj. nie uczestniczą w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych potrzebnych do wykonywania pracy (tj. szkolenia finansowanych ze środków publicznych w okresie ostatnich 4 tygodni przed przystąpieniem do projektu). Nie dotyczy osób, które szkolą się ze środków prywatnych
W przypadku osób bezrobotnych do 25 roku życia, które rejestrowały się jako osoby bezrobotne w 2015 roku, do projektu przystąpić mogą tylko osoby pod warunkiem, iż od ostatniej rejestracji do czasu przystąpienia do projektu nie upłynęły 4 miesiące.
Momentem przystąpienia do projektu jest udzielenie wsparcia finansowego – które zostanie wypłacone przez Urząd najwcześniej w terminie 2 miesięcy od dnia złożenia w/w wniosku.
Drugą grupą, do której skierowana jest oferta PUPu to osoby w wieku 25-29 lat, które:
– mają ustalony II profil pomocy, bądź w szczególnie uzasadnionych przypadkach – ustalony I profil pomocy.
– nie kształcą się, tj. nie uczestniczą w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym (rozumianym jako kształcenie w formach szkolnych w trybie dziennym). Nie dotyczy osób, które kształcą się w trybie zaocznym lub wieczorowym,
• nie szkolą się, tj. nie uczestniczą w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych potrzebnych do wykonywania pracy (tj. szkolenia finansowanych ze środków publicznych w okresie ostatnich 4 tygodni przed przystąpieniem do projektu). Nie dotyczy osób, które szkolą się ze środków prywatnych.
Środki przyznawane będą w ramach projektu pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie rzeszowskim (I)” w ramach Poddziałania 1.1.2 Wsparcie udzielane z Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
Wniosek można pobrać ze strony www.pup.rzeszow.pl w zakładce "WZORY DOKUMENTÓW – dokumenty do pobrania".
Wypełnione wnioski należy składać w Centrum Aktywizacji Zawodowej, al. Batalionów Chłopskich 7, 35-038 Rzeszów (Dziennik podawczy). Przed złożeniem wniosku należy zgłosić się do doradcy zawodowego (z kompletnie wypełnionym wnioskiem), by ocenić predyspozycje wnioskodawcy do prowadzenia działalności. Wizytę u doradcy zawodowego należy umówić wcześniej telefonicznie.