Reklama

Biznes

Bilet 60-minutowy od 1 czerwca w Rzeszowie

Alina Bosak
Dodano: 29.05.2023
74608_bilecik
Share
Udostępnij
Od 1 czerwca w autobusach komunikacji miejskiej w Rzeszowie obowiązuje nowy rodzaj biletów – bilet 60-miutowy, który zastępuje bilet 40-minutowy. Cena to 5 zł. To na razie najtańszy rodzaj biletu jednorazowego po mieście. 
 
Nowy cennik biletów został zatwierdzony przez radnych Rzeszowa. Będzie można na nim jechać nie 40 minut, a godzinę. Cena się nie zmienia. Pozostanie na poziomie 5 zł (za bilet ulgowy ustawowy płacimy 2,50 zł, a ulgowy samorządowy – 3 zł)|. Taka obowiązuje za bilet jednorazowy już od listopada ubiegłego roku, ale teraz będzie można za tę cenę jechać dłużej.  Zarząd Transportu Miejskiego pół roku temu wprowadził także bilet 90-minutowy. Natomiast, zdaniem wielu mieszkańców Rzeszowa, którzy o cenach miejskich biletów dyskutują na forum publicznym w mediach społecznościowych, miasto powinno oferować również tańsze bilety 15-20-minutowe, dla tych, którzy parę przystanków.

Czy takie zostaną wprowadzone? Trwają prace nad nową siatką połączeń. Kiedy zostanie ona opracowana, ratusz nie wyklucza także nowych rodzajów biletów. Badania, które mają być podstawą zmian w siatce połączeń prowadzi Politechnika Rzeszowska.
 
Na razie nowością jest bilet 60-minutowy. Osoby, które do 31 maja zakupiły bilet 40-minutowy nie muszą go wymieniać. Będą one honorowane jako bilety 60-miutowe. 

Bilet 60-minutowy jednoprzejazdowy ważny jest przez 60 minut od momentu jego skasowania lub w czasie trwania jednego przejazdu bez limitu czasu. O cenach już wspomniano wyżej, ale przypomnijmy, że na mocy innej uchwały uczniowie rzeszowskich szkół korzystają jednak z komunikacji miejskiej bez opłat.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy