Reklama

Biznes

O nowoczesnej okulistyce na II konferencji “Sokolim okiem”

Artykuł Partnera
Dodano: 15.09.2014
14746_11003_10996_IMG_3503
Share
Udostępnij
Choroby siatkówki, schorzenia plamki żółtej, chirurgia refrakcyjna oraz schorzenia rogówki ze szczególnym uwzględnieniem stożka rogówki. To wiodące tematy II Podkarpackiej Konferencji Okulistycznej „Sokolim okiem”, którą w najbliższą sobotę, 20 września, w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie organizuje Visum Clinic. Gośćmi będą największe autorytety polskiej okulistyki, wśród nich prof. dr hab. Ewa Mrukwa-Kominek ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, która jako pierwsza w Polsce w operacji zaćmy zastosowała najnowocześniejsze rozwiązanie – soczewkę bioanalogiczną. 
 
Ubiegłoroczna konferencja zorganizowana przez Visum Clinic była pierwszym tego typu wydarzeniem na Podkarpaciu i pokazała, jak ogromne jest zapotrzebowanie na tego typu spotkania. W jednym miejscu zgromadziła ona specjalistów okulistyki z całego regionu oraz Tarnowa, Nowego Sącza, Zamościa i innych sąsiadujących z Podkarpaciem miast. Okazało się, że jest to niepowtarzalna okazja do poznania najnowszych osiągnięć tej dziedziny medycyny oraz najskuteczniejszych obecnie metod leczenia najróżniejszych schorzeń oczu. Przed rokiem tematyka skupiała się wokół laserowej korekcji wad wzroku. Tym razem, opierając się na sugestiach uczestników zeszłorocznego spotkania, prelekcje będą dotyczyły chorób siatkówki, schorzeń plamki żółtej, chirurgii refrakcyjnej oraz schorzeń rogówki. Podobnie jak przed rokiem, gdy gościem specjalnym była prof. Stanisława Gierek-Ciaciura, która jako pierwsza w Polsce laserowo usunęła wadę wzroku, tak i teraz w konferencji wezmą udział wybitni specjaliści okulistyki. 
 
Nadzieja dla chorych na zaćmę
 
Wykład otwierający wygłosi prof. dr hab. Ewa Mrukwa-Kominek z Kliniki Okulistyki i Katedry Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Tematem będzie soczewka bioanalogiczna, która jest zupełnie nową jakością w chirurgii zaćmy. Wszczepienie soczewki bioanalogicznej, w budowie i funkcjach bardzo zbliżonej do naturalnej, daje pacjentom z zaćmą szansę na odzyskanie komfortu pełnego widzenia. Standardowe soczewki wszczepiane do oka pozwalają tylko na korekcję jednej odległości, a zatem pacjent widzi albo tylko do bliży, albo do dali. Natomiast soczewki bioanalogiczne przywracają naturalną akomodację, eliminując w ten sposób wszelkie ograniczenia w widzeniu. Prof. Mrukwa-Kominek jest ekspertem w tej dziedzinie, jako pierwsza w Polsce wszczepiła soczewkę bioanalogiczną pacjentowi cierpiącemu z powodu zaćmy. Jako jedyna spośród polskich okulistów należy do zarządu elitarnego Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgów Refrakcyjnych. 
 
Chirurgiczne usuwanie wad wzroku i nie tylko
 
Drugim tematem II Podkarpackiej Konferencji Okulistycznej „Sokolim okiem” będą choroby plamki żółtej i sposoby ich leczenia. Swoje prelekcje poświęcą im dr hab. n. med. Jerzy Mackiewicz z Katedry i Kliniki Okulistyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz dr Małgorzata Marczak, specjalizujący się w diagnozowaniu i leczeniu tego schorzenia. 
Konferencja będzie też okazją do zaprezentowania najnowszych osiągnięć z zakresu chirurgii refrakcyjnej, zajmującej się usuwaniem wad wzroku, której niebywały postęp jest zauważalny od kilku lat. Dzięki najnowszym osiągnięciom tej dziedziny okulistyki pacjenci mają szanse na przywrócenie jakości widzenia. O tych możliwościach, a także o schorzeniach rogówki, ich wstępnym rozpoznaniu i leczeniu stożka rogówki, będzie mówił dr Mariusz Spyra, dyrektor ds. medycznych Visum Clinic. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy