Reklama

Biznes

Nowa ścieżka rowerowa od mostu Lwowskiego

Alina Bosak
Dodano: 16.02.2023
71719_rowerowa
Share
Udostępnij
Na północ od mostu Lwowskiego w Rzeszowie powstanie 1,4 km nowej ścieżki rowerowej, postawione zostaną ławki i latarnie. Miasto już ogłosiło przetarg.
 
Ratusz właśnie poinformował, że sieć ścieżek rowerowych i terenów spacerowych nad rzeszowskim Wisłokiem zostanie rozbudowana. Nowy szlak powstanie na lewym brzegu rzeki.
 
Nadrzeczne tereny w centrum miasta to najprzyjemniejsze w Rzeszowie miejsce na rekreacje i wypoczynek. Im bardzie na południe od mostu Lwowskiego i bliżej rezerwatu na Lisiej Górze, tym bulwary lepiej przygotowane. Bolączka pozostają tereny na północ od mostu Lwowskiego, tymczasem i w tę stronę warto je rozbudowywać, zwłaszcza, że w planach jest zagospodarowanie Kopca Konfederatów Barskich.

Zielony Kopiec

– M.in. tereny Kopca Konfederatów zostały objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i przeznaczone pod zieleń i rekreację – podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. – Inny uchwalony plan obejmuje ponad 10 hektarów terenu pomiędzy mostami Zamkowym i Karpackim i także przeznaczyliśmy go pod zieleń i rekreację.

W ubiegłym roku miasto zakończyło wykup terenów na lewym brzegu Wisłoka. Chodzi o działki na terenie od mostu Lwowskiego w kierunku północnym. W tym roku opracowany zostanie projekt budowy ścieżki dla pieszych i rowerzystów. Będzie miała ona kilometr długości i cztery metry szerokości. Zaprojektowane zostanie także oświetlenie, a także elementy małej architektury. 

Wynik przetargu w marcu

Przetarg na wybór firmy, która opracuje dokumentację inwestycji został już ogłoszony. Projektant zostanie wybrany prawdopodobnie w marcu. Na opracowanie dokumentacji będzie miał pięć miesięcy od daty podpisania umowy.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy