Reklama

Biznes

Parkingi szpitala przy Lwowskiej już niedługo płatne

Alina Bosak
Dodano: 16.01.2023
70910_sz
Share
Udostępnij
Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie wprowadza opłaty za parkingi. Mają wynosić 3 zł za godzinę i najpewniej pojawią się jeszcze w lutym. 
 
– To konieczne, ponieważ dziś z naszych miejsc parkingowych korzysta wiele osób, które nie przyjeżdżają do szpitala, a po prostu polują na darmowe parkingi w Rzeszowie, a skutek jest taki, że nasi pacjenci i osoby odwiedzające chorych na oddziałach nie mają gdzie zostawić samochodu – uzasadnia decyzję o wprowadzeniu opłat Piotr Skworzec, dyrektor ds. inwestycyjno-eksploatacyjnych KSW nr 2 w Rzeszowie.
 
Około 700 miejsc parkingowych znajdujących się na terenie należącym do szpitala zostanie oddanych w zarząd firmie Apcoa Parking Poland, która jest również operatorem parkingów przy rzeszowskich galeriach, a także lotniska w Jasionce. Wygrała ona przetarg, który szpital ogłosił jeszcze w listopadzie ubiegłego roku. Zgodnie z warunkami przetargu zorganizuje ona system parkingowy (automaty, oznakowanie, tablice), a stawka za godzinę wyniesie 3 zł bez względu na liczbę godzin. 
 
– To taniej niż ceny za parkowanie na miejskich parkingach w centrum. Z tym że opłaty będą obowiązywać przez całą dobę. Bezpłatne miejsca udostępnione zostaną matkom z dziećmi, kobietom w ciąży i niepełnosprawnym. Nalegaliśmy także, aby kara za parkowanie bez biletu nie była rażąco wysoka. Będzie ona wynosić 95 zł za godzinę  – informuje dyrektor Skworzec. – Umowę planujemy podpisać w tym tygodniu. 

Opłaty mają być wprowadzone 30 dni od zawarcia umowy, a więc jeszcze w lutym. Do tego czasu Apcoa Parking Poland ustawi parkomaty, szlabany i znaki informacyjne. Szlabany będą przy parkingach wewnętrznych, a na pozostałych postawione zostaną tylko parkomaty (np. naprzeciw przychodni dla dzieci). 
 
– Wciąż bezpłatnych pozostanie kilkadziesiąt miejsc przed głównym wejściem do szpitala, które wykonane zostały w ramach projektu dofinansowanego z funduszy Unii Europejskiej. Obowiązuje nas tu pewien okres trwałości projektu, w którym opłat nie możemy wprowadzić – dodaje Piotr Skworzec. – Bezpłatne pozostaną także miejskie parkingi wzdłuż drogi dojazdowej do szpitala od strony ul. Leszka Czarnego aż do przystanku autobusowego. 
 
Tych miejsc jest ok. 200. 
 
Jak zapowiada dyrektor Skworzec, szpital ma w planach także utwardzenie wszystkich placów parkingowych.
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy