Reklama

Biznes

Nowa hala sportowa przy historycznym I LO w Rzeszowie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 07.01.2023
70629_hala
Share
Udostępnij
Przy I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie wykonywane są właśnie podziemia nowej hali sportowej. Budynek za prawie 12 milinów złotych ma być gotowy w połowie 2024 roku.  
 
Nowa hala ma mieć dwie kondygnacje i powstaje w miejscu starego budynku, który jesienią 2022 roku został wyburzony. Jego modernizacja była nieopłacalna ze względu na zły stan techniczny. 
 
Główna część hali powstanie na parterze, gdzie zaprojektowano boisko, na którym będzie można grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badmintona. Obok boiska powstanie widownia na około 230 miejsc. Na tym samym poziomie będą jeszcze pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki oraz sale zajęć indywidualnych.  
 
– Pozostałe pomieszczenia zostaną wybudowane na poziomie minus jeden, który jest właśnie wykonywany. Po przełożeniu podziemnych sieci, które kolidowały z nowym budynkiem, wykonawca buduje ściany i szykuje zbrojenie pod strop piwnicy. Jednocześnie zabezpieczono drzewo, pomnik przyrody, które rośnie obok budowanej hali – mówi Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.
 
Część podziemną zajmą szatnie, siłownia, sanitariaty, sala treningowa i pomieszczenie do przechowywania rowerów. Nowa hala sportowa zostanie połączona z zabytkowym budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego.

Budynek ma być zadaszony latem tego roku. Ukończenie budowy planowane jest tak, aby z obiektu uczniowie mogli korzystać w roku szkolnym 2024/2025.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy