Reklama

Biznes

Z Rzeszowa znów polecimy do Monachium. Z Lufthansą

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 15.12.2022
69826_lufthansa
Share
Udostępnij
Od kwietnia 2023 roku samoloty Lufthansy znów zaczną latać na trasie z i do Rzeszowa. Do sprzedaży wracają loty do Monachium. 
 
Połączenia realizowane będą na Bombardierach CRJ-900, zabierających na pokład do 90 pasażerów. Samoloty będą latać codziennie, począwszy od 23 kwietnia 2023 r. Start samolotu Lufthansy z Monachium zaplanowano na godzinę 11.15, lądowanie w Jasionce o 12.40, zaś wylot z Rzeszowa o 13.15 i przylot na lotnisko Franza Josefa Straussa o 14.40.
 
Lufthansa jest niemieckim przewoźnikiem narodowym, pierwszym w Europie i czwartym na świecie pod względem obsługiwanych klientów. Z lotniska w stolicy Bawarii na wszystkie kontynenty lata 67 linii lotniczych.
 
– Jestem bardzo zadowolony, że jako Lufthansa będziemy mogli ponownie zaoferować loty między Rzeszowem a Monachium. Wraz z post-pandemicznym odbiciem popytu widzimy duży potencjał do wznowienia naszego połączenia. Uzupełni ono w przyszłym roku naszą ogólną siatkę połączeń w Polsce o siedem destynacji – podkreśla René Koinzack, dyrektor generalny grupy Lufthansa na Polskę i Republikę Czeską.
 
– Cały czas pracujemy nad rozwojem siatki połączeń z naszego lotniska nie tylko dla pasażerów wakacyjnych, ale też biznesowych. Ponowne połączenie z dużym europejskim portem przesiadkowym ma dla rozwoju naszego portu ogromne znaczenie. To doskonała wiadomość dla podróżnych z Podkarpacia i sąsiednich województw, którzy wcześniej regularnie korzystali z usług tych linii – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.
 
– Lufthansa jest dla nas bardzo poważnym i prestiżowym partnerem. Bezpośrednie loty do Monachium są dla Podkarpacia ważne z gospodarczego punktu widzenia. Myślę, że będzie to popularne połączenie wśród przedsiębiorców z naszego Parku Naukowo-Technologicznego – dodaje Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego. 
 
Bilety na wracające do Rzeszowa połączenie są już dostępne w sprzedaży na stronie przewoźnika oraz u pośredników. Wcześniej samoloty Lufthansy latały z Jasionki od 2009 roku, do Monachium oraz do Frankfurtu. Ostatnie rejsy były w styczniu br.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy