Reklama

Biznes

Otwarcie nowego magazynu w Podkarpackim Parku Logistycznym

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 06.06.2014
12989_Omega_104
Share
Udostępnij
65 milionów złotych i ponad 100 tysięcy metrów kwadratowych – te liczby najlepiej charakteryzują jedną z największych inwestycji w branży transportowo-spedycyjno-logistycznej w południowo-wschodniej Polsce. Mowa o Podkarpackim Parku Logistycznym, kolejnym przedsięwzięciu Grupy Omega Pilzno. W piątek, 6 czerwca został oficjalnie otwarty drugi z magazynów wchodzących w skład niniejszego parku.
 
Historia jednej z największych w Polsce firm z branży TSL, sięga początku lat 90. ub. wieku, gdy dwaj bracia postanowili założyć biznes. Wtedy nawet nie przypuszczali, że z biegiem lat ich firma stanie się widoczna na trasach całej Europy. – Na początku mieliśmy marzenie i jeden samochód. Byliśmy właścicielami, kierowcami i mechanikami jednocześnie – opowiadał o trudnych początkach działalności Mariusz Godawski. – Cały czas dążyliśmy, a potem konsekwentnie realizowaliśmy swój plan. 
 
 
– Aktualnie zatrudniamy tysiąc pracowników, nasza flota liczy prawie 600 pojazdów, widać nas  w całej Europie. Po 20 latach dążenia do celu, jesteśmy rozpoznawalni nie tylko w Polsce, ale i Europie. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że dzięki naszym partnerom biznesowym i pracownikom osiągnęliśmy sukces – dodawał Adam Godawski.  – Zawsze naszym celem było tworzenie marki silnie związanej z Podkarpaciem. Jesteśmy lokalnymi patriotami, chcemy powiększać nasz kapitał właśnie tutaj i zwiększać zatrudnienie.
 
Podkarpacki Park Logistyczny to odpowiedź na potrzeby rynku i zarazem dowód na rozwój samej firmy. – Jestem przekonany, że ten nasz biznes będzie nakierowany na kompleksowe usługi logistyczne, nie tylko na magazynowanie – mówił Adam Godawski. 
 
Rozwiązania innowacyjne na skalę europejską
 
Podkarpacki Park Logistyczny to dwa nowoczesne magazyny w Mokrzcu oraz Podgrodziu o łącznej docelowej powierzchni 100 tys. metrów kwadratowych. Magazyny te mogą bez kompleksów konkurować ze składnicami europejskimi, a nawet te konkurencje wygrywać dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań logistycznych. W magazynach funkcjonuje system WMS – magazynowy system informatyczny (ang. Warehouse Management System), koordynujący wszystkie prace i usprawniający zachodzące w magazynach procesy. Dzięki jego zastosowaniu można bezbłędnie zlokalizować każdy towar (każde, nawet najmniejsze pudełko) i kontrolować przebieg obrotu magazynowego.
 
 
Podkarpacki Park Logistyczny wyposażony jest również w terminale radiowe – za pomocą zintegrowanego czytnika odczytuje się kolektorem kody kreskowe z towarów, gniazd paletowych, jednostek ładunkowych, co przyspiesza procesy przyjmowania i wydawania towaru z magazynu oraz inwentaryzację. Podkarpacki Park Logistyczny wyposażony jest w unikatowe na skalę europejską wózki widłowe, które mogą podnieść towar na wysokość 16 metrów. – Spełniamy wszystkie wymagania i normy przechowywania różnych towarów, od branży spożywczej, przez chemiczną, przemysłową, aż do medycznej – wyjaśniał Paweł Skotniczny, dyrektor Podkarpackiego Parku Logistycznego. 
 
Plany? Realizować marzenia
 
Zapytani o plany na przyszłość, właściciele firmy Grupy Omega Pilzno twierdzą, że nie chcą przewidywać ani przypuszczać, jak będzie wyglądać ich firma za 10 czy 20 lat. – Gdyby ktoś 20 lat temu powiedział, że będziemy jeździć po całej Europie i posiadać 600 pojazdów, nie uwierzylibyśmy – mówili. – Mamy plany i marzenia i będziemy starali się je realizować. 
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy