Reklama

Biznes

Pomoc prawna w Holandii bez bariery językowej

materiał partnera
Dodano: 21.11.2022
69179_glowneccc
Share
Udostępnij
Holandia jest zamieszkiwana przez wielu Polaków i wciąż nie brakuje osób, które chętnie przeprowadzają się do tego kraju. Zachęca on wolnymi miejscami pracy, wysokimi zarobkami, dobrym standardem życia, a nawet pięknem holenderskich miast i miasteczek. Większość Polaków w ciągu kilku pierwszych miesięcy jest w stanie opanować język na tyle, by móc porozumieć się z mieszkańcami. Takie umiejętności niekoniecznie jednak mogą wystarczyć podczas rozmowy z prawnikiem. Nie sposób przewidzieć, kiedy będziesz potrzebować takiej konsultacji, a dodatkowo może się ona wiązać z wysokimi kosztami. Rozwiązaniem może być ubezpieczenie prawne przeznaczone dla Polaków, którzy w jego ramach mogą liczyć na kontakt z polskojęzycznym specjalistą.
 
Na czym polega pomoc prawna dla Polaków w Holandii?
 
Większość z nas ma tendencję do bagatelizowania ochrony prawnej. Wmawiamy sobie, że prawdopodobieństwo skorzystania z usług prawnika jest niewielkie, a w razie nieprzewidzianych wypadków jakoś sobie poradzimy. Niestety sprawa nie jest tak prosta, a konsultacja może okazać się niezbędna w przeróżnych sytuacjach. Pomoc wykwalifikowanego prawnika bywa niezbędna między innymi przy konfliktach z pracodawcą lub właścicielem wynajmowanego mieszkania albo po wypadku w pracy.
Decydując się na skorzystanie z usług holenderskich prawników, trzeba liczyć się z wysokimi cenami jednorazowych konsultacji. Z drugiej strony po opłaceniu takiego spotkania często okazuje się, że bariera językowa skutecznie uniemożliwia wzajemne zrozumienie.
Pewna holenderska firma ubezpieczeniowa zauważyła ten problem, a jednocześnie ogromną ilość Polaków na stałe zamieszkujących Holandię, którzy mogą znaleźć się w takiej sytuacji. Rozwiązaniem ma być pomoc prawna Holandia, czyli ubezpieczenie w ramach którego Polacy mają zapewniony darmowy dostęp do prawnika nawet w najbardziej niespodziewanych okolicznościach. Warto podkreślić, że ubezpieczenie obejmuje konsultacje w języku polskim, co ułatwia porozumienie i pomyślne załatwienie sprawy.
 
Ubezpieczenie czy jednorazowa konsultacja z prawnikiem?
 
Ubezpieczenie w Holandii umożliwiające kontakt z prawnikiem wymaga opłacania stałej miesięcznej składki. Czy jest to lepsze finansowo rozwiązanie niż korzystanie z jednorazowej konsultacji wtedy, kiedy pojawi się taka potrzeba?
Przede wszystkim należy pamiętać, że na takie sytuacje właściwie nie można się przygotować, ponieważ z reguły pojawiają się one nieoczekiwanie. Alternatywą dla ubezpieczenia zapewniającego pomoc prawną jest opłata za jednorazowe spotkanie z adwokatem. Należy jednak wiedzieć, że koszty konsultacji z miejscowymi prawnikami potrafią być zadziwiająco wysokie.
W ostatecznym rozrachunku suma aż dwunastu jednorazowych składek, które przekładają się na pełny rok ważnego ubezpieczenia, może być niższa niż godzinna konsultacja z holenderskim prawnikiem! W dodatku wysokie koszty konsultacji wcale nie muszą przekładać się na jej jakość, zwłaszcza gdy utrudnieniem okazuje się bariera językowa.
Wysokość składki ubezpieczeniowej obliczana jest indywidualnie między innymi pod kątem ilości osób żyjących w gospodarstwie domowym. W żadnym wypadku nie przekracza ona jednak wysokich stawek godzinowych prawników w Holandii, co sprawia, że jest to rozwiązanie bardziej opłacalne pod kątem finansowym. Polskojęzyczna obsługa dodatkowo zwiększa atrakcyjność i klarowność oferty.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy