Reklama

Biznes

Most w Trzebownisku zamknięty. Trwa budowa ronda

Alina Bosak
Dodano: 17.11.2022
69033_mooo
Share
Udostępnij
Od poniedziałku 15 listopada nieczynny jest most na Wisłoku w Trzebownisku. Powodem jest budowa ronda przy przejeździe przez rzekę. Przez dwa tygodnie samochody i autobusy kierowane są na objazdy, dojazd do Rzeszowa jest utrudniony, a ulica Załęska w godzinach szczytu zakorkowana. Pociechą jest fakt, że rondo  ma  być oddane jeszcze  tym roku.
 
Od 15 do 30 listopada 2022 r. most na Wisłoku w Trzebownisku jest zamknięty dla ruchu samochodowego. Poruszać mogą się po nim jedynie piesi. Kierowcy jadący od strony Łąki i Terliczki mają możliwość dojazdu do Rzeszowa przez ul. Załęską.
 
Linie autobusowe: 221 Rzeszów – Trzebownisko – Łukawiec oraz 238 Rzeszów – Terliczka są kierowane objazdem przez ul. Rzecha oraz ul. Załęską. Przystanki „Trzebownisko szkoła” zostały na czas zamknięcia mostu przesunięte na drogę w kierunku Trzebowniska Spiny oraz w kierunku Łąki.
 
Powodem utrudnień jest budowa ronda przed samym wjazdem na most. W tym miejscu łączą się trzy drogi z Trzebowniska w kierunku: Rzeszowa (ul. Załęska), Łąki i Terliczki. W godzinach szczytu z podporządkowanych dróg trudno się włączyć do ruchu na głównej trasie do Łąki, stąd decyzja o budowie ronda. 
 
Rondo będzie miało wymiary 16×28 m. Szerokość jezdni wyniesie 5 metrów, na zewnątrz wysepki zaplanowano 3-metrową opaskę najazdową. Przebudowywane są również drogi dojazdowe i podziemna infrastruktura techniczna. Przy drogach dochodzących do ronda powstają także chodniki oraz przejścia dla pieszych. 
 
Koszt budowy to 1,4 mln zł. Inwestorem jest Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie, a wykonawcą  Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa. Ma ono wykonać rondo w ciągu trzech miesięcy i oddać jeszcze w tym roku. 
 
Fot. Alina Bosak
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy