Reklama

Biznes

Ponad 100 tys. pasażerów poleciało na wakacje z Rzeszowa

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 26.10.2022
68463_samolot
Share
Udostępnij
Ponad 114 tysięcy pasażerów skorzystało z wakacyjnych połączeń oferowanych przez lotnisko w Jasionce. To o 47 proc. więcej niż w najlepszym dotychczas 2018 roku. Wśród 13 kierunków czarterowych i letnich tras sezonowych najpopularniejsza była turecka Antalya.
 
Wakacyjne czartery do Turcji, Grecji, Bułgarii i Albanii przewiozły łącznie 95,5 tys. pasażerów. 19 tysięcy podróżnych w lotach regularnych (do Bułgarii, Chorwacji i Włoch oraz na krajowych trasach do Gdańska oraz Olsztyna) wyśrubowało rekordowy wynik. Turyści najczęściej wybierali loty do Turcji, którą wybrało 43 procent wszystkich podróżnych.
 
– Sezon wakacyjny w Turcji trwa w zasadzie cały rok, bo to także świetne miejsce dla narciarzy. Natomiast od kwietnia do października można być pewnym dobrej pogody – opowiada Paweł Dowgier, honorowy konsul generalny Republiki Turcji w Krakowie. – To kraj ciekawy i przyjemny dla turystów, a przede wszystkim bezpieczny. Osobiście szczególnie lubię Stambuł, który jest miastem-mostem dwóch kontynentów, stykiem kultur i religii. 
 
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka zapowiedział też loty na wakacje 2023. Siatka połączeń obejmuje 12 destynacji: Antalya i Bodrum (Turcja), Korfu, Kreta, Rodos i Zakynthos (Grecja), Burgas i Warna (Bułgaria), Tirana (Albania), Majorka (Hiszpania), Monastir (Tunezja) oraz Hurghada (Egipt), która otworzy sezon już zimą, od 22 grudnia.
 
– Od początku 2022 roku z lotniska w Jasionce skorzystało ponad 600 tys. pasażerów. To wynik, którego mało kto się spodziewał, ale jest on efektem zaplanowanych działań całego zespołu pracowników – dodał Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy