Reklama

Biznes

Przebudowane skrzyżowanie Wyzwolenia z aleją Okulickiego

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 05.10.2022
67740_droga
Share
Udostępnij
Na przebudowanym skrzyżowaniu al. Wyzwolenia i al. Okulickiego trwają ostatnie prace porządkowe i wprowadzany jest nowy program sygnalizacji świetlnej. Koszt inwestycji w całości wykonanej w tym roku wynosi ponad 8,2 mln zł. 
 
– Jej celem była poprawa komunikacji i bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Wyzwolenia z Okulickiego a także na sąsiednim – al. Wyzwolenia z ul. Osmeckiego, na którym zamontowana została sygnalizacja świetlna. Dzięki niej kierowcy wyjeżdżający z Osmeckiego będą mogli bez problemu włączać się do ruchu na al. Wyzwolenia. Bez świateł skręt w lewo był bardzo niebezpiecznym manewrem – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 
 
Przebudowane zostało samo skrzyżowanie i cztery jego wloty: południowy (al. Okulickiego), wschodni (al. Wyzwolenia), północny i zachodni (al. Wyzwolenia). Powstały nowe prawoskręty, z których korzystają kierowcy jadący z ul. Osmeckiego na al. Wyzwolenia, z al. Wyzwolenia na al. Okulickiego, al. Okulickiego na al. Wyzwolenia. Częściowo przykryty został potok Przyrwa, przebudowano także ścieżki rowerowe i chodniki, trzy zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne. Zamontowana została nowa sygnalizację świetlna, powstały przejazdy rowerowe. 
 
Przebudowa kosztowała nieco ponad 8,2 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 Działanie 2.1 Zrównoważony transport miejski w ramach projektu „Integracja różnych form publicznego transportu zbiorowego w Rzeszowie”.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy