Reklama

Biznes

Nowe sklepy, bar i perfumeria na lotnisku w Jasionce

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 23.09.2022
67236_restauracja
Share
Udostępnij
W terminalu pasażerskim Międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów–Jasionka powstaną nowe sklepy, punkty gastronomiczne i perfumeria. Lotniskową ogólnodostępną strefę komercyjną rozbuduje firma Lagardere Travel Retail. Umowa jest już podpisana. 
 
Zgodnie z kontraktem prolongującym współpracę pomiędzy portem lotniczym a Lagardere, bar „1Minute” i sklep „#VisitPodkarpackie” zostaną uruchomione do końca października br., zaś perfumeria „Aelia Beauty” – do końca pierwszego kwartału 2023 r. Nowe przestrzenie komercyjne zwiększą komfort oczekiwania na odlot samolotu, przesiadkę lub przylot najbliższych.

Port wrócił do normalności po pandemii

– Chcemy być na wszystkich lotniskach w Polsce, a z naszego punktu widzenia podrzeszowskie lotnisko jako jedne z pierwszych już wróciło do normalności po pandemii – opowiadał Andrzej Kacperski, prezes Lagardere Travel Retail Polska.
 
– Dzięki bardzo dobrej współpracy z Lagardere, potentatem oferującym bardzo szeroką gamę produktów, powstaną przede wszystkim nowe punkty gastronomiczne oraz handlowe. Dla naszych pasażerów, których ostatnio coraz więcej pojawia się na lotnisku, będą to ciekawe, interesujące miejsca, które pozwolą w sposób komfortowy rozpocząć podróż. My zaś wzmacniamy przychody poza lotnicze naszego portu, na których też bardzo mocno nam zależy – mówił Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. 
 
Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka i Andrzej Kacperski, prezes Lagardere Travel Retail Polska. Fot. Materiały prasowe

Powiększy się parking obok lotniska

Wspomniał o rozbudowie parkingu koło lotniska, który w połowie przyszłego roku powiększy się o blisko 500 nowych miejsc. Mówił również o dynamicznym rozwoju usług VIP – od początku 2022 roku w Jasionce obsłużono już prawie 1500 podróżnych korzystających ze specjalnych udogodnień oferowanych przez port.

Lagardere to trzeci na świecie wydawca książek branżowych oraz światowy lider detalicznej obsługi podróżnych. Działa na 260 lotniskach na całym świecie.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy