Reklama

Biznes

Podkarpacki Park Biznesowy obok lotniska prawie gotowy

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 31.08.2022
66389_biznesowe
Share
Udostępnij
Oferta dla najemców w Podkarpackim Parku Biznesowym jest już gotowa. Nowe biznesowe centrum wybudowała Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego w sąsiedztwie portu lotniczego i centrum kongresowego G2A Arena, między budynkami Inkubatora Technologicznego w Jasionce. Ma zostać oddane do końca roku. W nim nowoczesne biura, restauracja i kawiarnia, sklep, bankomat i paczkomat – komplet usług, które mają ułatwić prowadzenie biznesu i organizację codziennych obowiązków pracownikom Podkarpackiego Parku Naukowo–Technologicznego „Aeropolis”.
 
– Podkarpacki Park Biznesowy to odpowiedź na to, co wydarzyło się w tym miejscu przez ostatnie lata – zapełniliśmy tereny inwestycyjne fabrykami, a hale produkcyjne i biura w trzech budynkach Inkubatora Technologicznego wynajęliśmy młodym firmom. Powstał silny, przemysłowy ekosystem, dla którego nowa inwestycja będzie dopełnieniem dotychczasowej oferty. W Parku Biznesowym będzie można spotkać się na obiedzie z kontrahentem, skorzystać z usług prawniczych, księgowych, zrobić zakupy i odebrać paczkę. Ułatwi to codzienne funkcjonowanie tutejszym firmom i ponad 7 i pół tysiącu zatrudnionych w nich pracowników – mówi Mariusz Bednarz, prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
 
Podkarpacki Park Biznesowy wyrósł przy drodze lotniskowej w Jasionce i uzupełnia cały kompleks, w którym obok budynków Inkubatora Technologicznego znajduje się hotel Holiday Inn Express, Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” i Centrum Wystawienniczo–Kongresowe G2A Arena. To świetna lokalizacja, blisko wjazdu na autostradę A4 i drogę ekspresową S19, przy samym porcie lotniczym. Nowy budynek to nowoczesny, 4–kondygnacyjny kompleks biurowo–usługowy, przeznaczony do prowadzenia działalności gospodarczej, jak również spotkań biznesowych dla przedsiębiorców i inwestorów.
 
– Zakończenie robót budowlanych planowane jest na 21 listopada, a rozliczenie całej inwestycji do końca roku. Od stycznia do Podkarpackiego Parku Biznesowego będą mogli wprowadzić się pierwsi najemcy. Oferta jest już gotowa, zainteresowani wynajmem czy to biur, czy powierzchni usługowych już się mogą zgłaszać. Nabór na składanie ofert dotyczących najmu powierzchni i lokali użytkowych pod paczkomat, bankomat oraz sklep spożywczy jest otwarty. Wszyscy zainteresowani współpracą, otrzymają pełną treść zapytania, wraz z możliwością wzięcia udziału w konkursie ofert. Termin składania ofert najmu powierzchni pod bankomat i paczkomat jak również lokal użytkowy z przeznaczeniem na sklep spożywczy upływa 9 września – informuje Krystian Kapinos, wiceprezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. 
 
RARR przygotował prezentacje i grafiki, na których można się zapoznać z układem pomieszczeń na poszczególnych kondygnacjach. Na parterze znajduje się część usługowa, a wyżej 21 biur o powierzchni od 10 do 200 mkw. Łącznie to niemal 3 tys. mkw. 

Budynek będzie wykończony w wysokim standardzie. Biura to przestronne pomieszczenia typu open space, w nich podwieszone sufity i podłogi wyłożone wykładzinami. Najemcy urządzą je zgodnie ze swoimi potrzebami. W standardzie jest klimatyzacja, szybkie łącze internetowe i system kontroli dostępu. W kompleksie będzie system monitoringu, 24–godzinna ochrona i obsługa recepcyjna. Do dyspozycji najemców – wyposażony aneks kuchenny i sala spotkań. Obok budynku znajdą się parkingi naziemne z 53 miejscami postojowymi i infrastrukturą dla rowerzystów. W obiekcie znajduje się winda i ułatwienia dla osób z niepełnosprawnością. Budynek będzie częściowo zasilany z instalacji fotowoltaicznej.
 
Mile widziane są firmy innowacyjne, uzupełniające ofertę Podkarpackiego Parku Naukowo–Technologicznego „Aeropolis”, a więc związane z regionalnymi inteligentnymi specjalizacjami województwa podkarpackiego, jak lotnictwo motoryzacja, jakość życia oraz IT i teleinformatyka, a także podmiotów świadczących usługi okołobiznesowe (księgowe, informatyczne, prawnicze) i pozabiznesowe (handlowe, gastronomiczne, szkoleniowe).
 
– Zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej w samym sercu biznesowego ekosystemu województwa podkarpackiego, jakim jest „Aeropolis”, zachęcamy do kontaktu. Ceny najmu w Podkarpackim Parku Biznesowym są konkurencyjne i podobne jak w Inkubatorze Technologicznym – podkreśla prezes Bednarz. 
 
Podkarpacki Park Biznesowy kosztował niespełna 14 mln zł. Połowę tej kwoty (tzw. kosztów kwalifikowanych) stanowi dofinansowanie, które Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014–2020.
 
Więcej informacji na temat Podkarpackiego Parku Biznesowego można uzyskać pod adresem email: 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy