Reklama

Biznes

Od września autobusem MPK z Rzeszowa do Albigowej

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 25.08.2022
66249_autobus
Share
Udostępnij
Od początku września autobusy MPK będą dojeżdżać do Albigowej w gminie Łańcut.  Podrzeszowską gminę będzie obsługiwać linia nr 46. Swoją trasę zacznie na Dworcu Lokalnym, skąd pojedzie przez Plac Wolności, ulicę Kopisto, Witolda, Paderewskiego i Słocińską. Stąd dojedzie do Kraczkowej i Albigowej. 
 
– Autobus kursował testowo na nieco krótszej trasie do naszej gminy. Mieszkańcy chętnie korzystali z tej linii, a my odbieraliśmy sygnały, że wskazane byłoby jej wydłużenie. Cieszę się, że władze Rzeszowa zgodziły się na taki ruch i jestem przekonany, że to obu stronom wyjdzie na korzyść. Za takim rozwiązaniem opowiedzieli się wszyscy nasi radni, bo chcemy być bliżej Rzeszowa i ściśle współpracować z miastem – mówi Jakub Czarnota, wójt gminy Łańcut.
 
Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa przekonuje, że porozumienie wpisuje się w politykę miasta, której celem jest promocja transportu zbiorowego.
 
– Chcemy przekonać do jazdy autobusem jak największą liczbę mieszkańców. Dlatego kupujemy nowe, wygodne, klimatyzowane autobusy, które obsługują nasze linie. Mam nadzieję, że z czasem coraz więcej osób będzie rezygnować z jazdy samochodem. To nie tylko wygodniejsze, ale także korzystne dla środowiska – twierdzi Konrad Fijołek.
 
Autobus na nowej trasie będzie kursować od początku września. Zaplanowano po sześć kursów dziennie w obu kierunkach.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy