Reklama

Biznes

Rozbudowa Warszawskiej. Będą 4 pasy ruchu do węzła na A4

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 25.07.2022
65294_warszawska1
Share
Udostępnij
Ponad 33,4 mln zł będzie kosztować rozbudowa kolejnego odcinka ulicy Warszawskiej w Rzeszowie. Droga zyska dodatkową jezdnię, co ułatwi dojazd do autostrady A4 i lotniska w Jasionce. Umowa na wykonanie prac na ulicy Warszawskiej jest już podpisana. Kontrakt zrealizuje firma Strabag. W poniedziałek odbyło się uroczyste rozpoczęcie prac.
 
– Spotykamy się w miejscu, gdzie kiedyś przebiegała granica miasta. Teraz rozpoczynamy tu budowę drogi, która poprawi komfort i bezpieczeństwo jazdy między Rzeszowem a autostradowym węzłem A4 Rzeszów Północ. W ten sposób nasze miasto zostanie wpięte w drogowy system krajowy, a nawet europejski, bo przecież autostrada A4 jest częścią szlaku międzynarodowego – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Przebudowa ulicy Warszawskiej w Rzeszowie

Przebudowa obejmie około kilometrowy odcinek ulicy Warszawskiej, a także dochodzące do niej jezdnie i skrzyżowania w tym rejonie. Na tym fragmencie ulica główna zostanie rozbudowana do dwóch jezdni, na których będzie po dwa pasy ruchu. Powstaną tu także ścieżki rowerowe, nowe chodniki, zatoki autobusowe i oświetlenie, przebudowane zostaną sieci podziemne. Zadaniem wykonawcy będzie ponadto budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Myśliwską, modernizacja przejazdu kolejowego przez biegnącą obok linię Rzeszów-Ocice i montaż ekranów akustycznych.
 
– Na wykonanie wszystkich prac mamy 16 miesięcy. Postaramy się tak je zorganizować, aby utrudnienia w ruchu były jak najmniejsze – twierdzi Maciej Łukaszek z firmy Strabag, kierownik budowy.
 
– Bardzo często korzystałem z tej drogi i było to wąskie gardło wlotowe do miasta. Po przebudowie sytuacja się zmieni. Przepustowość ulicy będzie większa i kierowcy łatwiej dotrą do węzła autostrady A4 – podkreśla Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. – Rzeszów może liczyć na dofinansowanie nie tylko tej inwestycji drogowej. O kolejne pieniądze miasta wojewódzkie będą mogły starać się już niebawem.
 
ZAKRES INWESTYCJI
 
rozbudowa ul. Warszawskiej  na odcinku o długości 939,36 m wraz z rozbudową dróg podporządkowanych – ul. Łowiecką (103,28 m), ul. Bażantową (93,83 m) i ul. Myśliwską (212,62 m). 
rozbudowa ul. Warszawskiej z przekroju jednojezdniowego do przekroju dwujezdniowego 2×2 pasy ruchu (szerokość każdej jezdni 7,00 m – 2 x 3,5m), 
budowa/przebudowa chodników: szer. 1,5- 2 m, 
przebudowa ścieżki rowerowej: szer. 2,5 m, 
budowa ścieżki pieszo – rowerowej: szer. 3 m,
budowa 4 zatok autobusowych o nawierzchni betonowej,
budowa/przebudowa zjazdów na działki przyległe, 
przebudowa przejazdu kolejowo – drogowego linii kolejowej Ocice – Rzeszów Główny,
budowa oświetlenia drogowego i przebudowa oświetlenia przejazdu kolejowego i peronu 
w pobliżu skrzyżowania ulic Warszawskiej i Myśliwskiej,
przebudowa sieci teletechnicznych, budowa kanału technologicznego, 
budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Warszawska – Myśliwska, 
budowa ekranów akustycznych, 
przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej oraz gazowej niskiego i średniego ciśnienia.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy