Reklama

Biznes

Koncepcja, co budować. Tunel czy wiadukt na ul. Langiewicza

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 21.07.2022
65198_langiewicza
Share
Udostępnij
W ciągu sześciu miesięcy ma być gotowa koncepcja budowy wielopoziomowego skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową relacji Rzeszów Główny – Jasło.
 
We wtorek ogłoszony został przetarg na przygotowanie wielopoziomowego skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową relacji Rzeszów Główny – Jasło. Zadaniem wybranej w przetargu firmy będzie opracowanie koncepcji przyszłej inwestycji. 

Tunel czy wiadukt na ulicy Langiewicza w Rzeszowie

– Da ona odpowiedź na pytanie, czy na ul. Langiewicza powinien powstać tunel czy też lepszym rozwiązaniem będzie budowa wiaduktu nad torami. Do przygotowania koncepcji będzie potrzebnych wiele szczegółowych analiz dotyczących m.in. układu drogowego i przyszłych rozwiązań komunikacyjnych, infrastruktury podziemnej, którą trzeba będzie przebudować. Wykonawca ma zostać wybrany latem tego roku. Koncepcja ma być gotowa w ciągu szczęściu miesięcy od daty podpisania umowy z firmą projektową – zapowiada Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.
 
W tegorocznym budżecie miasta zapisane są pieniądze na dwa tego typu zadania. Chodzi jeszcze  o budowę wiaduktu, który połączy ulice Wyspiańskiego i Hoffmanowej. W tym przypadku projektowanie tej inwestycji już trwa. Dokumentację przygotowuje firma Mosty Katowice. 
 
Projektowane połączenie drogowe będzie rozpoczynać się w rejonie skrzyżowania ulic Wyspiańskiego i Bohaterów. Od tego miejsca rozpocznie się budowa ul. Wyspiańskiego nowym śladem. Mniej więcej na wysokości skrzyżowania z ul. Wita Stwosza rozpocznie się podjazd nowej drogi na wiadukt, który przejdzie nad obecną ulicą Wyspiańskiego i torami kolejowymi. Wiadukt połączy się z ul. Hoffmanowej ok. 300 metrów od skrzyżowania z ul. Mochnackiego. Inwestycja obejmie także rozbudowę części ul. Sondeja oraz połączenie nowej trasy z ul. Łokietka. Całość budowy i przebudowy dróg, wraz z wiaduktem, to ok. 1500 metrów. Dokumentacja projektowa tej inwestycji ma być gotowa na koniec przyszłego roku.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy