Reklama

Biznes

Ścianka wspinaczkowa wyrośnie na os. Krakowska Południe

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 08.07.2022
64964_wspinka
Share
Udostępnij
Ma mieć 3 metry wysokości i być wyzwaniem dla małych gości terenów rekreacyjnych na osiedlu Krakowska Południe w Rzeszowie. Ścianka wspinaczkowa to jedna z kilku nowych atrakcji, jakie powstaną między ulicami Zbyszewskiego a Lewakowskiego.
 
Tereny rekreacyjne pomiędzy ulicami Zbyszewskiego a Lewakowskiego są już w znacznej części zagospodarowane. Pomiędzy zielenią wybudowano ścieżki piesze i rowerowe, scenę plenerową, place zabaw i górkę saneczkową. W tym roku wykonany zostanie ostatni etap tej inwestycji i przybędą nowe atrakcje.
 
Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Ich oferty przekraczały jednak kwotę, która w budżecie miasta została zaplanowana na wykonanie tego zadania, czyli prawie 500 tys. zł. Decyzją prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka kwota pieniędzy na inwestycję na os. Krakowska Południe została zwiększona o nieco ponad 90 tys. zł, co pozwoliło wybrać wykonawcę. Jest nim firma Akar z Rzeszowa. 

Na zadanie składa się m.in. rozbudowa sieci ścieżek spacerowych, montaż dodatkowego oświetlenia. Wybudowane zostaną także dwa nowe place zabaw. Pierwszy z nich, przeznaczony dla dzieci starszych będzie składał się m.in. z dwóch sporych rozmiarów zestawów zabawowych.
 
Na drugim pojawi się ścianka wspinaczkowa o nieregularnym kształcie, przypominającym bramę. Jej powierzchnia ma imitować naturalną rzeźbę skalną. Ścianka ma mieć wysokość do 3 metrów i długość do 6 m. Zamontowany zostanie także zestaw do street workoutu oraz stoły to gry w ping ponga oraz w szachy. Inwestycja ma być gotowa w tym roku. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy