Reklama

Biznes

Mazury czekają. Od piątku loty z Jasionki do Olsztyna

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 18.06.2022
64365_mazury
Share
Udostępnij
Od piątku samolotem z Jasionki polecimy do Olsztyna, stolicy Warmii i Mazur. 5 lipca rusza zaś z podrzeszowskiego lotniska połączenie do Rijeki w Chorwacji.
 
W pierwszym samolocie z Olsztyna, który przywitał salut wodny od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, przyleciał m.in. marszałek województwa warmińsko-mazurskiego – Gustaw Marek Brzezin, którego powitał Władysław Ortyl, marszałek Podkarpacia.  

Samolotem z Rzeszowa do Olsztyna

– Droga z Bieszczadów na Mazury znacznie się skróciła. Cieszę się, że możemy latać również do północno-wschodniej części kraju. Polacy chętnie odpoczywają w Bieszczadach i na Mazurach – mówił marszałek Ortyl. 
 
– To nowość w ofercie naszego lotniska, które wychodzi na prostą po kryzysie wywołanym przez pandemię Covid-19. Destynacje, które proponuje Jasionka na rozpoczynające się właśnie wakacje są niezwykle atrakcyjne. Można zaplanować urlop zarówno w kraju jak i w słonecznym Zadarze czy w pięknej Wenecji – przypomniał marszałek.
 
Jak zauważył Gustaw Marek Brzezin, marszałek Warmii i Mazur: Połączenie lotnicze łączące oddalone od siebie o ponad 500 km regiony Polski – Warmię i Mazury oraz Podkarpacie – przynosi nowe możliwości szybkiego oraz komfortowego podróżowania po kraju i odkrywania jego najpiękniejszych zakątków.
 
Podrzeszowskie lotnisko odwiedził też Wiktor Wójcik, prezes portu lotniczego Olsztyn-Mazury. 
 
Dzięki bezpośrednim rejsom prosto z Rzeszowa, Warmia i Mazury są w zasięgu godzinnego lotu – zachęcał Wiktor Wójcik. 

Loty z Rzeszowa

Rejsy z i do Olsztyna realizowane są samolotami Bombardier Q400 dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki – do 5 września. Z Jasionki na lotnisko Olsztyn-Mazury samoloty startują w poniedziałki o godz. 19.55 i lądują o 21.00, zaś w piątki o 20.00, a nad jeziorami są o 21.05. W przeciwną stronę lot jest 5 minut dłuższy – w poniedziałki od 18.15 do 19.25, zaś w piątki od 18.20 do 19.30. Lotnisko w Szymanach to świetna brama do zwiedzania Warmii i Mazur. Atrakcyjne są też ceny – na lot.com w wielu terminach można kupić bilet za sto złotych.
 
W sezonie letnim podrzeszowski port obsługuje 23 kierunki w 12 krajach. To ponad 80 rotacji tygodniowo, rekord w historii lotniska. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy