Reklama

Biznes

Modowy gigant już na półmetku budowy magazynu e-commerce

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 14.06.2022
64243_lpp
Share
Udostępnij
Po blisko 6 miesiącach od rozpoczęcia prac budowlanych, nad halą główną przyszłego magazynu e-commerce LPP, zlokalizowanego w Jasionce k. Rzeszowa zawisła wiecha. Spółka podpisała również list intencyjny o partnerskiej współpracy pomiędzy LPP z gminą Trzebownisko, potwierdzający wolę podejmowania wspólnych działań na rzecz mieszkańców gminy. 
 
Rozpoczęte w styczniu br. prace przy budowie Fulfillment Center przeznaczonego do obsługi zamówień online polskiego producenta odzieży osiągnęły półmetek. W tym czasie wykonane zostały wszystkie prace ziemne oraz wylane fundamenty, na których zamontowano 400 betonowych słupów, stanowiących bazę pod ukończoną właśnie konstrukcję stalową dachu obiektu. 
 
– Powstający w Jasionce magazyn to dla LPP kluczowy projekt z punktu widzenia usprawniania naszej dystrybucji. Cieszę się, że po zaledwie kilku miesiącach od wbicia pierwszej łopaty, możemy wspólnie z naszymi partnerami i w obecności władz regionu, symbolicznie zamknąć pierwszy etap budowy. Nowy obiekt zostanie włączony do globalnej sieci logistycznej LPP – komentuje Jacek Kujawa, wiceprezes LPP. 
 
Kolejne etapy inwestycji, w tym zaplanowane na koniec czerwca zamknięcie budynku blachą dachową oraz elewacją pozwolą deweloperowi, firmie Panattoni, na rozpoczęcie już wkrótce prac wewnętrznych. Tempa nabiera również montaż części biurowej. Prace wykończeniowe i zagospodarowanie terenu wokół magazynu mają zakończyć się już w sierpniu. Zaplanowane wówczas udostępnienie przez dewelopera budynku hali pozwoli LPP na przyjęcie pierwszych dostaw zaplecza technologicznego i rozpoczęcie wyposażania obiektu w systemy magazynowe oraz przygotowania do uruchomienia magazynu w czwartym kwartale br. 
 
– Powierzchnia powstająca w ramach Panattoni Park Rzeszów North to kolejna realizacja dla LPP pod e-commerce – tylko w tym roku dostarczymy firmie aż 133 000 m kw. Rozwój sprzedaży internetowej sprzyja zwiększeniu zasobów magazynowych – twierdzi Martyna Sochaczewska, Leasing Director w Panattoni.
 
– Długoterminowa perspektywa rozwoju LPP w regionie zakłada nie tylko realizację naszych planów biznesowych, ale także zaangażowanie w życie lokalnej społeczności – dodaje wiceprezes LPP. 

Pierwsze projekty realizowane przez firmę we współpracy z gminą są dla najmłodszych mieszkańców. Jednym z nich będzie wsparcie programu stypendialnego dla uczniów szkół podstawowych. Spółka zadeklarowała także realizację Programu Wsparcia Świetlic Szkolnych. W ramach pilotażu projektem zostanie objęta Szkoła Podstawowa w Jasionce. W kolejnych latach do projektu włączone zostaną również pozostałe placówki na terenie gminy. Będzie też „Wyprawka dla pierwszaka” czyli przygotowane przez spółkę pakiety upominkowe dla wszystkich uczniów rozpoczynających naukę w szkołach podstawowych. 

1000 miejsc pracy w Jasionce

Równolegle do prac budowlanych spółka rozpoczęła działania rekrutacyjne. W ramach pierwszej fazy zaplanowane jest zatrudnienie pracowników m.in. na stanowiska brygadzistów, operatorów systemów magazynowych i elektromechaników. LPP prowadzi również nabór dla analityków oraz specjalistów ds. kontroli jakości, logistyki, dokumentacji i  bezpieczeństwa. Wszystkie informacje o aktualnie prowadzonych rekrutacjach na pracowników FC Podkarpacie dostępne są na stronie www.lppsa.com/kariera/praca-w-logistyce/praca-na-podkarpaciu. Spółka chce zatrudnić blisko 1000 osób do czasu pełnego uruchomienia nowego magazynu, zaplanowanego w czwartym kwartale br.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy