Reklama

Biznes

We wrześniu gotowy basen przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 01.06.2022
63921_basen
Share
Udostępnij
Hala basenowa ma już zadaszenie, gdzie trwają roboty wykończeniowe. Prowadzone są także  zaawansowane prace przy instalacjach. Na ukończeniu są roboty związane z wykonaniem tynków i wylewek. Na czerwiec planowana jest dostawa i montaż elementów technologii basenowych: filtrów, systemu zraszania, pomp, dmuchaw a także instalacji fotowoltaicznej. Basen, na którym będzie sześć torów pływackich, będzie służył także mieszkańcom Rzeszowa. Inwestycja zakończy się we wrześniu.
 
– Budowa basenu przy ul. Matuszczaka to jedna z największych inwestycji trwających w Rzeszowie. Będzie kosztować blisko 26 mln zł – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Skoki do wody na basenie przy ul. Matuszczaka

Na zewnątrz obiektu przy ul. Matuszczaka trwa m.in. układaniu kostki na chodnikach oraz budowa miejsc postojowych (będzie ich 50)  oraz ścieżki pieszo-rowerowej. 

Basen przy ul. Matuszczaka będzie spełniał zasady FINA obowiązujące podczas zawodów w skokach do wody, co umożliwi treningi Kadry Narodowej w skokach indywidualnych i synchronicznych.
 
Na pływalni będą mogli także szkolić się najmłodsi zawodnicy. Będzie możliwa nauki nurkowania, pływania synchronicznego oraz gry w piłkę wodną. Przy niecce będzie się znajdować profesjonalna sala gimnastyczna z siłownią do „suchych” treningów,  wyposażona w suchy basen, komplet trampolin, batuty i system video-odtwarzania – wszystko zgodnie z wymaganiami FINA oraz siłownie do treningu kardio. Obiekt będzie posiadał profesjonalne zaplecze szatniowe, saunę, trybunę, strefę dla prasy z salą konferencyjną i pomieszczenia dla ratowników. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy