Reklama

Biznes

Plac Rzeszów Główny od piątku zamknięty dla samochodów

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 28.04.2022
62861_dworzec
Share
Udostępnij
Od piątku rozpoczyna się jedna z największych inwestycji w mieście – rusza budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Koszt prawie 74 mln zł, z czego duża część to unijne dofinasowanie, które Rzeszowowi udało się pozyskać. Lada moment rozpoczną się prace na placu Dworcowym, a to oznacza, że od piątku, 29 kwietnia teren placu oraz sąsiadujące z nim działki zostaną ogrodzone i zamknięte dla samochodów. Dojście dla pieszych do budynku dworca będzie zapewnione.
 
– RCK to trzy duże zadania. Pierwsze z nich to przebudowa placu Dworcowego i budowa pod nim parkingu podziemnego dla ponad 100 samochodów oraz miejsc postojowych dla taksówek, rowerów. Parking będzie połączony z budynkiem dworca podziemnym przejściem – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. – Druga część to przebudowa układu drogowego w rejonie głównego dworca kolejowego oraz znajdującego się przed nim placu. Obejmie ona ul. Grottgera na odcinku od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego. Trzecia część to przebudowa budynku dworca. 
 
Inwestycja realizowana jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego potrwa do drugiej połowy 2023 roku. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy