Reklama

Biznes

Rozwiń swoją firmę z PPWB!

materiał partnera
Dodano: 28.01.2022
59520_750x400_reklama_v2__wywiad_2_kp-92
Share
Udostępnij
Podkarpacka Platforma Wsparcia Biznesu (PPWB) wspiera rozwój przedsiębiorstw z całego województwa podkarpackiego. Przekonał się o tym Mariusz Kosior – właściciel siłowni Extreme Fitness i trener personalny. Dzięki Platformie zyskał innowacyjne rozwiązanie, które pomogło mu prowadzić działalność w trudnym czasie pandemii koronawirusa.

– Opowiedz, jak powstało Extreme Fitness.
 
Od dziecka interesowałem się sportem, a w wieku 14 lat zacząłem zajmować się kulturystyką. W 2009 roku po raz pierwszy wziąłem udział w Mistrzostwach Polski Juniorów i zająłem wtedy III miejsce. To dodało mi motywacji i jeszcze w tym samym roku zająłem V miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów. Sport to moja pasja i zawsze chciałem łączyć ją z pracą. Dlatego postanowiłem zrealizować swoje marzenie i ponad 10 lat temu w moim rodzinnym mieście otworzyłem własną siłownię – Extreme Fitness. To były nasze początki, jednak szybko okazało się, że jest zapotrzebowanie na kolejne miejsca. Szybko powstała kolejna placówka w Mielcu, a następnie w Radomyślu Wielkim.
 
– W marcu 2020 roku decyzją rządu zostały tymczasowo zamknięte wszystkie siłownie i kluby fitness w Polsce. Jak ta sytuacja wpłynęła na Extreme Fitness?

Koronawirus dużo pozmieniał w naszej działalności. Musieliśmy zawiesić pracę wszystkich placówek. Przez jakiś czas prowadziliśmy siłownię w jeszcze jednej miejscowości – w Połańcu – jednak z powodu pandemii zostaliśmy zmuszeni do jej całkowitego zamknięcia. Nasi klienci zostali bez dostępu do treningów, a my szukaliśmy rozwiązań, które pozwolą zarówno im, jak i nam w miarę normalnie funkcjonować i dalej prowadzić firmę.
 
– Jaki był Wasz pomysł na rozwój?
 
Razem z żoną, która również zawodowo zajmuje się prowadzeniem treningów, postanowiliśmy stworzyć serwis, który umożliwi treningi w domu lub z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Ponieważ sami nie posiadamy takich umiejętności, a zależało nam na profesjonalnym projekcie, chcieliśmy powierzyć to zadanie specjalistom.
 
– Tak trafiłeś do Podkarpackiej Platformy Wsparcia Biznesu.
 
Dokładnie. O PPWB dowiedziałem się od znajomych. Gdy okazało się, że spełniam wymagane warunki, to właśnie oni zachęcili mnie do rejestracji na Platformie. Zostałem Odbiorcą Wsparcia, jednak w katalogu nie znalazłem usługi, której potrzebowała moja siłownia. Z pomocą Administratora systemu zgłosiłem zapotrzebowanie na własną usługę – internetową platformę treningową Exfit.
 
 
 
 
 
 
– Długo czekałeś na odpowiedź Dostawców Usługi?
 
Nie. Okazało się, że moja usługa cieszy się dość dużym zainteresowaniem i zgłosiło się do mnie kilka naprawdę ciekawych firm z całej Polski. To była trudna decyzja, jednak strzałem w dziesiątkę okazało się nawiązanie współpracy z agencją interaktywną z Rzeszowa, która została moim Dostawcą Usługi. Agencja wykonała dla mnie projekt platformy treningowej, a następnie przygotowała ją do wdrożenia.
 
– Co według Ciebie jest największą zaletą Podkarpackiej Platformy Wsparcia Biznesu?
 
PPWB pozwoliło mi – jako Odbiorcy Wsparcia – nawiązać kontakt z profesjonalną firmą, z którą kontynuuję współpracę nadal, mimo że projekt skończył się jakiś czas temu. Jestem bardzo zadowolony z efektów tej współpracy. Nasza platforma treningowa jest funkcjonalna, spełnia swoje zadania, a ponadto bardzo podoba się nam wizualnie. Serwis cieszy się dużym zainteresowaniem, stale pojawiają się nowi klienci. Jest niezwykle intuicyjny, co często chwalą jego użytkownicy. Oczywistą korzyścią PPWB są kwestie finansowe. Czas pandemii koronawirusa jest ciężki dla wszystkich przedsiębiorców. Jest przede wszystkim niepewny, dlatego nie dziwię się, że wielu z nich boi się dużych inwestycji. Tak było również w moim przypadku. Możliwość otrzymania refundacji poniesionych kosztów była jednym z wielu czynników, które przekonały mnie do wzięcia udziału w projekcie. Jednak przede wszystkim jest to dla mnie ogromna szansa na rozwój – nie tylko mojej firmy, ale również osobisty.
Jeśli chcesz się przekonać o korzyściach Podkarpackiej Platformy Wsparcia Biznesu, wejdź na stronę internetową ppwb.pl i skorzystaj z oferty projektu. Twój biznes to Twój rozwój!
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy