Reklama

Biznes

Podkarpacki design na wystawie EXPO w Dubaju

Materiał Partnera
Dodano: 19.11.2021
57805_3
Share
Udostępnij
Aż 3 firmy z Podkarpacia prezentują się od 18 listopada do 1 grudnia 2021 na EXPO 2020 w Dubaju na wystawie „Creative by nature” promującej polskie innowacje. Zwiedzający mogą oglądać innowacyjne lampy autorstwa Alicji Nawracaj-Szramowiat marki LED LIVE wykonane z ekranów ledowych, na których zaprezentowane są obrazy przybliżające polski krajobraz oraz elementy polskiej kultury. Jest Krosno Glass, firma która w przyszłym roku będzie  świętowała 100-lecie swojego istnienia oraz jest jeszcze jedna wyjątkowa lampa – ALLOW wykonana w technologii PVC również autorstwa Alicji Nawracaj-Szramowiat marki AN IDEA.
 
Podczas tegorocznego EXPO 2020 w Dubaju, w Pawilonie Polski w przestrzeni wystaw czasowych odbywa się ekspozycja pod tytułem “Creative by nature”, której organizatorem jest Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Dyrektorem Artystycznym wystawy jest polska projektantka i kurator wielu wystaw, Dorota Koziara. 
 
Wystawa “Creative by nature”, promująca polskie innowacje, design i sztukę wpisuje się w tematykę ogólną EXPO 2020 oraz w główne hasło Pawilonu Polski, które brzmi: „Poland. Creativity inspired by nature”. Za organizację udziału Polski w Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju odpowiada Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Wystawa “Creative by nature” jest prezentacją wybranych, najciekawszych, innowacyjnych produktów polskiego przemysłu i rzemiosła. Znalazły się na niej innowacyjne urządzenia z medycyny, najnowsze osiągnięcia techniki, transportu, urządzenia wspomagające badania naukowe, prace związane z oczyszczaniem wód morskich, produkty wykorzystywane w urządzaniu wnętrz czy te najmniejsze, związane ze stołem.
 
W ramach wystawy prezentowana jest sztuka współczesna, design oraz innowacyjne produkty z różnych dziedzin życia. 

Autorskie lampy projektu Alicji Nawracaj-Szramowiat zarówno wykonane z paneli LED jak i PCV znanych już pod nazwą ALLOW wyglądem przypominają wygięte płatki kwiatu, falę. Ich uniwersalny kształt pasuje do różnorodnych stylów wnętrzarskich i umożliwia kreowanie przestrzeni na wiele sposobów. Umieszczenie dwóch lamp obok siebie pod różnymi kątami daje niezwykły efekt, który może kojarzyć się z rozpiętymi skrzydłami lecącego ptaka.
 
 
Fot. Archiwum  Alicji Nawracaj-Szramowiat 
 
Wśród nich innowacyjne lampy autorstwa Alicji Nawracaj-Szramowiat marki LED LIVE wykonane z ekranów ledowych. Lampy, które ze szczególnym oprogramowaniem w owalnej lub okrągłej formie tworzyć mogą efektowny element wnętrza. 
 
Swoje najnowsze innowacyjne osiągnięcia w tej dziedzinie prezentuje również partner wystawy, marka Led LIVE. 
 
Kolejną firmą, której produkty prezentowane są na wystawie w Dubaju to historyczna, największa polska marka produkująca szkło użytkowe metodą zarówno automatycznego jak i  ręcznego formowania szkła barwionego w masie. Krosno Glass w przyszłym roku będzie obchodziła 100-lecie swojego istnienia. Na wystawie „Creative by Nature” prezentuje wybrane produkty zarówno z najnowszych kolekcji marki jak też wyselekcjonowane produkty pochodzące z bogatego liczącego około 15 000 egzemplarzy archiwum firmy. Wśród wybranych obiektów jest szkło autorstwa Mariana Fugla. 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy