Reklama

Biznes

Nowa pompownia wody oraz sieć wodociągowa w Rzeszowie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 05.09.2021
56021_woda
Share
Udostępnij
W rejonie ulicy Przemysłowej powstaje duża pompownia wody oraz sieć wodociągowa – bezpośrednio przy łączniku ulic Podkarpackiej i Przemysłowej z trasą S19. Ma to związek z budową nowego osiedla Carpatia, na którym powstanie 9 budynków wielorodzinnych.
 
– To bardzo ważna inwestycja. Nie tylko ze względu na zaopatrzenie nowego osiedla, ale także dlatego, że nasze sieci doprowadzane do osiedla Carpatia przejdą przez inne działki. Sieci kanalizacyjna i wodociągowa to istotny element uzbrojenia terenu. Dzięki nim dotychczas mało atrakcyjne działki staną się ciekawym terenem inwestycyjnym w południowo-zachodniej części miasta – mówi Marek Ustrobiński, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rzeszowie.
 
Otoczenie ulicy Przemysłowej w Rzeszowie od lat traci przemysłowy charakter. Powstało tam duże osiedle Architektów, budowane jest osiedle Carpatia, a wolnymi jeszcze terenami interesują się inwestorzy.
 
Osiedle Carpatia ma składać się z dwóch 17-piętrowych budynków oraz siedmiu 5-piętrowych. MPWiK zapewni przyszłym mieszkańcom wodę i odbierze ścieki. Trzeba tam wybudować blisko 1200 metrów sieci wodociągowej.
 
Już wybudowano sieć kanalizacji sanitarnej. – To ponad 1300 metrów sieci kanalizacyjnej, która kosztowała blisko 1,5 miliona złotych – mówi Grzegorz Liszcz, zastępca kierownika działu Inwestycji, Remontów i Zaopatrzenia rzeszowskiego MPWiK.
 
Z nowej sieci kanalizacyjnej korzysta między innymi niedawno wybudowana przy ulicy Przemysłowej kolejna stacja benzynowa.
 
Trwa budowa pompowni wody dla kompleksu budynków osiedla Carpatia. Będzie kosztować blisko 1,7 mln złotych. Pompownia dostarczy wodę do celów konsumpcyjnych dla mieszkańców osiedla Carpatia siecią wodociągową o długości 1173 metrów i średnicy 450 mm. MPWiK zapewni także wodę do celów przeciwpożarowych.
 
Budowana pompownia wody będzie budynkiem jednokondygnacyjnym o powierzchni ponad 95 metrów kwadratowych. Będzie tam pracować siedem pomp, które będą w stanie przepompować 576 metrów sześciennych wody na godzinę. Zakończenie budowy pompowni zaplanowano na grudzień 2021 roku. Równocześnie trwa budowa sieci wodociągowej, która będzie kosztować ponad 1, 8 miliona złotych. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy