Reklama

Biznes

Będzie park kieszonkowy na Króla Augusta z drzewami i łąką

Alina Bosak
Dodano: 11.08.2021
55511_park
Share
Udostępnij
Rzeszowski Zarząd Zieleni Miejskiej opracował projekt ogrodu kieszonkowego, który powstanie w rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta. Jest w nim łąka kwietna i drzewa oraz takie wypoczynkowe elementy, jak np. leżaki.
 
Ogród powstanie w rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta. Jeszcze w tym roku posadzone zostaną brzozy, lipy, ozdobne krzewy i zasiane łąki kwietne. W zielonym azylu zamontowane zostaną urządzenia służące wypoczynkowi i zabawie: huśtawki, parklety (wygodne siedziska), leżaki, ławki i pergole. Projekt ogrodu został już zaakceptowany przez przedstawicieli Rady Osiedla Króla Augusta.
 
– Jest to jedno z zadań z pierwszego zielonego pakietu inwestycji, który wprowadziłem do tegorocznego budżetu Rzeszowa – mówi prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, który pochwalił się projektem w mediach społecznościowych. Parki kieszonkowe były jednym z elementów kampanii w wyborach na włodarza miasta. Zarówno jego, jaki i kontrkandydatki – Ewy Leniart. Już w trakcie kampanii Komitet Wyborczy Rozwój Rzeszowa 2.0 złożył wniosek, by z budżetu miasta przeznaczyć pół miliona złotych na tworzenie zielonych enklaw na rzeszowskich osiedlach. 
 
Po Króla Augusta kolejne ogrody kieszonkowe mają powstać w okolicy ul. Ustrzyckiej i Sanockiej. Będą liczyły po kilkadziesiąt arów. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy