Reklama

Biznes

Rzeszów zamówił tysiące roślin. Także na nowe skwery

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 28.05.2021
54037_drzewa
Share
Udostępnij
W Rzeszowie szykuje się odnowienie pasów zieleni rozdzielających drogi oraz miejskich terenów zielonych. Za 300 tys. zł do końca lipca posadzonych zostanie kilka tysięcy nowych roślin. Miasto ogłosiło dodatkowo przetarg na posadzenie kilkuset drzew.  

Nowe rośliny pojawią się m.in. na pasie zieleni na al. Piłsudskiego, pomiędzy budynkiem urzędu marszałkowskiego a Galerią Rzeszów. Tam, zgodnie z projektem opracowanym przez Zarząd Zieleni Miejskiej, posadzone zostaną berberysy, jałowce, sosny, róże okrywowe, szałwie omszone, rozchodniki okazałe i rozplenicie japońskie. Przy ul. Krogulskiego z kolei posadzone zostaną klony polne a w rejonie placu zabaw przy ul. Jarowej graby pospolite.
 
Częścią tego zadania będzie także urządzenie nowych zielonych skwerów w mieście. Pierwszy z nich powstanie na Placu Farnym, drugi przy ulicy Chmaja.
 
– Łącznie w ramach rewitalizacji zostaną nasadzone  43 drzewa liściaste, 1325 krzewów liściastych, 281 krzewów iglastych oraz  3874 byliny – mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.
 
Umowa na wykonanie tego zadania została podpisana w tym tygodniu. Jej wartość to 316 624,68 zł. Prace przy rewitalizacji pasów oraz zieleńców potrwają do połowy lipca.
 
Kolejnym zielonym zadaniem, które niebawem powinno się rozpocząć w Rzeszowie (przetarg na wybór wykonawcy już trwa) są nasadzenia zastępcze. Nowe drzewa pojawią się przy ul. Krogulskiego, al. I Armii Wojska Polskiego, ul. Obrońców Poczty Gdańskiej, w Parku Papieskim, parku na os. Kmity oraz  w wielu innych miejscach na terenie całego  miasta. Łącznie  w ramach  tej inwestycji posadzonych zostanie  480 drzew liściastych, 136 drzew iglastych, 499 krzewów liściastych oraz 92 krzewy iglaste. To zadanie może kosztować ok. 500 tys. zł.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy