Reklama

Biznes

Gazowe Autosany już w Rzeszowie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 09.04.2021
53096_autosan
Share
Udostępnij
Siedem gazowych, 12-metrowych autobusów wyprodukowanych w fabryce Autosan w Sanoku jest już w Rzeszowie. Obecnie trwa ich odbiór. Zakup nowoczesnych, ekologicznych pojazdów został dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej.
 
Kolejne siedem „gazowców” do Rzeszowa dotrze 19 kwietnia. Ostatnia partia ekologicznych pojazdów – sześć sztuk – przyjedzie 26 kwietnia. To będzie ostatnia partii gazowych autobusów z Sanoka, które Rzeszów kupił w ramach jednego przetargu. 
 
Umowa pomiędzy Rzeszowem a fabryką Autosan została podpisana w listopadzie 2019 roku. Dotyczyła dostawy, w trzech partiach po 20 sztuk, 60 autobusów SanCity 12LF napędzanych gazem CNG. Wartość inwestycji to 81 mln zł. Zakup pojazdów został dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014–2020.
 
Tabor, z którego obecnie korzysta Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie liczy 221 autobusów, z czego 102 napędzane są gazem. Pod koniec kwietnia, kiedy w Rzeszowie będzie już w całości ostatnia  partia 20 pojazdów z Autosanu, liczba autobusów napędzanych gazem będzie wynosić 122 sztuki, czyli ponad połowę całego taboru. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy