Dwa miesiące robót, 4 mln zł wydane na dotychczasowe prace i wszystko zgodnie z planem – taki bilans przedstawia się na terenie przeznaczonym na Park Naukowo – Technologiczny Rzeszów-Dworzysko. Do tej pory wykonana została budowa rurociągów odprowadzających wody odpadowe z terenu parku, skomplikowany i specjalistyczny przewiert pod torami kolejowymi o długości 64 m. Przygotowane też zostały tereny pod budowę dróg oraz wycinka drzewostanu pod budowę zbiornika retencyjnego.
Jak mówi Józef Jodłowski, starosta rzeszowski, będzie to bardzo nowoczesna i świetnie zorganizowana strefa ekonomiczna. Wybudowane zostaną drogi z chodnikami i ścieżkami rowerowymi (ok. 5,5 km), czego nie ma w pozostałych podkarpackich strefach. Oświetlenie uliczne wykonane będzie w bardzo ekonomicznej i nowoczesnej technologii LED (128 lamp). Oczywiście wykonane zostaną także sieci sanitarne i wodociągowe (21 km), gazociągi, infrastruktura energetyczna oraz odwodnienie terenu wraz ze zbiornikiem retencyjnym.
Najnowocześniejszym elementem uzupełniającym strefę, wykonanym w ramach poczynionych oszczędności, będzie pierwsza w Polsce farma ogniw fotowoltanicznych, która będzie produkować blisko 1 MW energii elektrycznej miesięcznie, co wystarczy na oświetlenie całej strefy oraz obniżenie cen energii dla przyszłych inwestorów.
Głównym wykonawcą uzbrojenia terenu pod budowę Dworzyska jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie SA, jednak jak mówi prezes Jan Ździeba przy niektórych robotach firma współpracuje z najlepszymi w branży firmami specjalistycznymi.
Do wydania zostało jeszcze ok. 30 mln złotych, a koniec uzbrajania terenu planowany jest na wrzesień 2014 roku. To oznacza, że za nieco ponad rok otworzy się przed inwestorami ponad 80 hektarów świetnie przygotowanych terenów w bezpośrednim sąsiedztwie Rzeszowa.