Reklama

Biznes

Van Pur kupi Browar Braniewo od Grupy Żywiec

Opracowanie Dariusz Chyła
Dodano: 03.01.2021
52340_piwo
Share
Udostępnij
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał bezwarunkową zgodę na przejęcie przez Van Pur S.A. 100 proc. udziałów w spółce Browar Braniewo Sp. z o.o., należącej do Grupy Żywiec. 
 
Van Pur z Rakszawy to właściciel popularnych marek piw: Łomża, Cortes, Karpackie, Brok, Śląskie i Halne. Aktualnie Van Pur realizuje plany zakupu 100 proc. udziałów w spółce Browar Braniewo sp. z o.o., i praw do marek: Kuflowe, Braniewo oraz Jasne, że Pełne, a także nieruchomości i aktywów związanych z produkcją tych piw w browarze od Grupy Żywiec. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na koncentrację. Strony zgodnie podtrzymują intencję finalizacji porozumienia jeszcze w 2020 roku.
 
– Jesteśmy polską firmą dynamicznie rozwijającą się w Polsce oraz na rynkach zagranicznych. Planujemy kontynuować działalność Browaru Braniewo oraz w pełni wykorzystać potencjał znanych i cenionych marek o ugruntowanej pozycji na rynku. Browar Braniewo będzie naszym szóstym browarem – mówi Jagoda Iwańczuk, prezes Van Pur S.A.
 
Van Pur S.A. jest jednym z czołowych polskich producentów piwa i napojów bezalkoholowych obecnym na rynku od 1989 roku. Van Pur posiada 5 browarów zlokalizowanych w Łomży, Rakszawie, Jędrzejowie, Zabrzu oraz Koszalinie. Kluczową marką Spółki jest Łomża, serca klientów podbiły również Cortes, Karpackie, Brock, Śląskie i Halne. Van Pur specjalizuje się także w produkcji marek własnych. Jest również jednym z czołowych eksporterów piwa za granicę. 
 
Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce oraz lider w innowacyjnych segmentach piwa. Firma warzy piwo w Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu, Browarze Warka, Browarze Leżajsk, Browarze Elbląg, Browarze Namysłów, Browarze Braniewo oraz Browarze Zamkowym Cieszyn. Do najsilniejszych marek spółki obok Żywca należą Heineken, Desperados, Warka i Tatra. Ważną część oferty Grupy Żywiec stanowią piwa regionalne w tym: Królewskie, Namysłów, Specjal, Leżajsk. Grupa Żywiec jest także liderem rynkowym segmentu piw bezalkoholowych (Żywiec 0,0%, Heineken 0.0%, Warka Radler 0,0%). Firma powiązana jest z Grupą HEINEKEN. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy