Reklama

Biznes

Sześć firm w finale konkursu Innowator Podkarpacia 2020

Alina Bosak
Dodano: 14.12.2020
52334_innowator
Share
Udostępnij
Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego po raz 21. nagrodziła firmy, które rozwijają nowoczesne produkty i usługi. Tytułem Innowatora Podkarpacia 2020 mogą poszczycić się trzy firmy: Union Parts, MIX Filters i GAMART. Uhonorowano je za filtry stosowane w procesach przemysłowych, poddawane specjalnej obróbce chemicznej tarcze hamulcowe i  system do napełniania zbiornika wodą deszczową. Ponadto, przyznano trzy wyróżnienia.
 
Konkursu „Innowator Podkarpacia 2020” organizowany przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., finansowany jest w ramach projektu Enterprise Europe Network. Promuje przedsiębiorców inwestujących w rozwój, podkreśla osiągnięcia mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw odnoszących sukcesy w opracowywaniu lub wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań – produktów, usług, technologii czy procesów. Wyróżnia firmy, które posiadają siedzibę na terenie województwa podkarpackiego, a honorowym patronat nad wydarzeniem sprawuje Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki oraz Politechnika Rzeszowska. 
 
Co roku jurorzy dokonują wyboru „innowatora” w kategoriach uzależnionych od wielkości przedsiębiorstwa. W tegorocznej 21. edycji konkursu laureatem w kategorii mikro przedsiębiorstwo: została spółka MIX Filters z Sędziszowa Małopolskiego, dostarczająca różne rodzaje filtrów stosowanych w procesach przemysłowych dla zakładów produkcyjnych na terenie całego kraju. Współpracuje ze wszystkimi gałęziami przemysłu, w których prowadzi się procesy oczyszczania cieczy i gazów, m.in. z przemysłem metalurgicznym: hutami, hartowniami i odlewniami. Nagrodzono ją za filtr patronowy o zwiększonej uniwersalności jego stosowania w procesie oczyszczania powietrza. 
 
W kategorii małe przedsiębiorstwo wygrała spółka UNION PARTS z Bobrowej Woli koło Dębicy. To rodzinna firma, która specjalizuje się w produkcji metalowej. Produkuje elementy dla wielu gałęzi przemysłu m.in. motoryzacyjnego, kolejowego, agro, zbrojeniowego, lotniczego. Jest dostawcą części na pierwszą linię montażową oraz aftermarket do wielu renomowanych firm w kraju i za granicą. Tytuł Innowatora Podkarpacia otrzymała za sposób fosforanowania cynkowego oraz impregnacji olejowej powierzchni żeliwnych tarcz hamulcowych. 
 
W kategorii średnie przedsiębiorstwo nagrodzono PPHU GAMART S.A. Przedsiębiorstwo z 80-letnią tradycją od początku zajmuje się przetwórstwem tworzyw sztucznych. Lider branży budowlanej początkową ofertę stopniowo rozszerzał o takie produkty jak: rury PE i PVC, rynny dachowe z polichlorku winylu i stali, podsufitki, a także innowacyjne systemy korytek i odwodnień liniowych, po które sięgają nie tylko wykonawcy budynków infrastrukturalnych i miejsc użyteczności publicznej, ale również klienci indywidualni. W konkursie Innowator Podkarpacia 2020 spółka została nagrodzona za system do napełniania zbiornika wodą deszczową.
 
Dodatkowo komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu wyróżnień dla firm: Benchmark Sp. z o.o. za meble sportowe w postaci wielofunkcyjnych drabinek gimnastycznych; DAMPOL Marek Lecki za technologię badania własności dynamicznych tłumików drgań skrętnych wału korbowego silnika spalinowego poprzez wyznaczanie ich charakterystyk amplitudowo-częstotliwościowych; oraz Salesbook Sp. z o.o. za innowacyjne narzędzie prezentacyjne dla zespołu sprzedawców mobilnych.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy