Reklama

Automoto

Świeże kolory i jeszcze bardziej indywidualna rozrywka dla Klasy C oraz GLC

Źródło: Mercedes-Benz Polska
Dodano: 20.05.2024
Mercedes-Benz Klasa C
Mercedes-Benz Klasa C
Share
Udostępnij
  • Nowa generacja systemu informacyjno-rozrywkowego MBUX z transmisją danych 5G
  • Aplikacje zewnętrznych dostawców oraz strumieniowe przesyłanie muzyki w Dolby Atmos zapewniają indywidualną rozrywkę
  • Automatyczna personalizacja z wykorzystaniem sztucznej inteligencji
  • Nowe kolory i wnętrze bez skórzanych wykończeń

Klasa C oraz GLC – bestsellerowe modele Mercedes-Benz – stają się teraz jeszcze bardziej inteligentne i zindywidualizowane. Oba otrzymały najnowszej generacji system informacyjno-rozrywkowy MBUX (Mercedes-Benz User Experience), z szybką transmisją danych 5G i programem interaktywnej rozrywki. Co więcej, dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji może on automatycznie dostosowywać działanie funkcji z zakresu wygody do osobistych preferencji użytkownika. Gama lakierów Klasy C i GLC poszerzyła się o odcień alpejskiej szarości solid MANUFAKTUR, a GLC – dodatkowo o srebrny verde metalik. Po raz pierwszy dostępna jest także kierownica sportowa obszyta skórą syntetyczną ARTICO; w rezultacie wnętrza obu aut mogą być całkowicie pozbawione skórzanych wykończeń. Nowe modele można już zamawiać u autoryzowanych dealerów Mercedes-Benz w Polsce. Ceny Klasy C zaczynają się od 204 600 zł za Limuzynę i 211 300 zł za Kombi. GLC SUV jest dostępny od 249 900 zł, a GLC Coupé – od 269 900 zł.

Aplikacje zewnętrznych dostawców zapewniają indywidualną rozrywkę

Nowy system informacyjno-rozrywkowy MBUX umożliwia instalację aplikacji innych firm. W połączeniu
z pakietem rozrywki MBUX Entertainment Plus oznacza to nowy poziom cyfrowych wrażeń – z aplikacjami zewnętrznych dostawców z kategorii strumieniowego przesyłania wideo, wideokonferencji, gier, planowania podróży, platformy wiedzy i wielu innych. Aplikacje można pobrać ze sklepu Mercedes me Store. Główne ikony na przeprojektowanym centralnym wyświetlaczu są teraz prezentowane w jeszcze bardziej intuicyjnej formie i rozmieszczone na wzór kafelków na ekranie smartfona, co dodatkowo zwiększa łatwość obsługi.

Pakiet rozrywki MBUX Entertainment Plus stanowi element opcjonalnego pakietu AVANTGARDE Premium Plus. Obejmuje on radio internetowe, strumieniowe przesyłanie muzyki, strumieniowe przesyłanie wideo oraz pakiet danych od wybranego dostawcy zewnętrznego. Oferta aplikacji w sklepie Mercedes me będzie stopniowo poszerzana. Oznacza to, że cyfrowe doświadczenia w Klasie C i GLC można zawsze aktualizować i rozszerzać zgodnie z indywidualnymi życzeniami oraz wymaganiami. W skład pakietu wchodzi również system dźwięku przestrzennego Burmester® 3D z Dolby Atmos, zapewniający niezrównaną, wielowymiarową przyjemność słuchania muzyki.

Automatyzacja funkcji z zakresu wygody za pomocą procedur

Dzięki sztucznej inteligencji system MBUX umożliwia zautomatyzowaną personalizację funkcji samochodu
z zakresu wygody. Klienci mogą korzystać z szablonów standardowych procedur, np. zimne dni (włączenie podgrzewania fotela przy określonej temperaturze zewnętrznej) lub nocna randka (odtwarzana jest romantyczna muzyka, a nastrojowe oświetlenie zmienia kolor na różowy). Szablony obsługuje się za pośrednictwem centralnego ekranu, gdzie są one prezentowane w formie karuzeli. Możliwe jest również tworzenie własnych procedur, łączących kilka funkcji i warunków. Na przykład jeśli temperatura we wnętrzu będzie niższa niż 12 stopni Celsjusza, samochód włączy podgrzewanie fotela, a ambientowe oświetlenie zmieni kolor na pomarańczowy.

GLC z cyfrowym kluczem do samochodu

Cyfrowy klucz do samochodu jest teraz dostępny także dla GLC z nadwoziami SUV i Coupé. Umożliwia on wygodne zamykanie, otwieranie i uruchamianie pojazdu – wystarczy, że kierowca ma ze sobą kompatybilne urządzenie mobilne. Możliwe jest także udostępnianie klucza maksymalnie 16 osobom. Wstępna instalacja cyfrowego klucza do samochodu stanowi element pakietu KEYLESS-GO (na rynkach, na których dostępne są usługi Mercedes me connect).

Po więcej informacji zapraszamy do Autoryzowanego Salonu Mercedes-Benz Danuta i Ryszard Czach znajdującego się w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 32. Tel. +48 17 860 12 20 oraz do odwiedzenia naszego Salonu Online
Foto. Mercedes-Benz Polska

Czytaj także:


Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy