Nowy EQC to w pełni elektryczny model oferujący dużą ilość miejsca i komfort podróży – jednak podczas przyspieszania, staje się już samochodem sportowym. Zaraz po naciśnięciu pedału przyspieszenia mamy dostępne w samochodzie 760 Nm momentu obrotowego, które katapultują samochód do pierwszej setki już w 5,1 s. Silniki elektryczne na osi przedniej i tylnej przekształcają wspólnie energię elektryczną zgromadzoną w akumulatorach w energię mechaniczną dzięki czemu uzyskujemy 408 KM.
EQC przyspiesza do pierwszej setki w 5,1s.
Menu samochodu jest zoptymalizowane pod kątem jazdy elektrycznej. Grafika pokazuje jak rozdzielana jest moc z akumulatorów a także jak powraca do akumulatorów. Samochód jest wyposażony w 6 różnych trybów jazdy. Tryb MAX RANGE – pozwoli Państwu osiągnąć maksymalny zasięg poprzez haptyczny pedał gazu.
Stylizacja samochodu nawiązuje do elektryfikacji – nawiewy w kolorze miedzianym czy wykończenie deski rozdzielczej przypominające radiator procesora. Akumulator nowego EQC ma pojemność 80 KWh – co pozwala uzyskać maksymalny zasięg na poziomie 414 km. Manetkami przy kierownicy w tym wypadku nie zmienia się już biegów tylko stopnie rekuperacji.
Foto: Tył Mercedesa EQC
Foto: Przód Mercedesa EQC
Dzięki Mercedes me Charge kierowcy Mercedesa EQC na życzenie mają dostęp do jednej z największych sieci ładowania na świecie, na którą w samej Europie składa się około 300 różnych operatorów publicznych stacji. Stacje te można z łatwością znaleźć, korzystając z nawigacji zoptymalizowanej pod kątem EQ. Kierowca ma wygodny dostęp do usługi ładowania – za pomocą karty Mercedes me Charge, aplikacji Mercedes me na smartfon lub poprzez ekran systemu operacyjnego w samochodzie. Nie potrzeba tu żadnych osobnych umów, wystarczy jednokrotna rejestracja metody płatności. Klienci mogą korzystać ze zintegrowanej funkcji uiszczania opłat po prostym uwierzytelnieniu. Każdy proces ładowania jest automatycznie zapisywany, a poszczególne „tankowania” zostają wyraźnie wyszczególnione na comiesięcznej fakturze. Ładowanie EQC w domowym WallBoxie trwa około 11h, natomiast na stacjach szybkiego ładowania prądem stałym jest to około 1,25h, czyli całkiem niewiele.