Reklama

Automoto

Mercedes-Benz na Kongresie Nowej Mobilności 2023

Źródło: Mercedes-Benz Polska
Dodano: 28.09.2023
Mercedes-Benz na Kongresie Nowej Mobilności 2023
Mercedes-Benz na Kongresie Nowej Mobilności 2023
Share
Udostępnij

Podczas Kongresu Nowej Mobilności 2023, który odbędzie się w Łodzi w dniach 26-28 września, liderzy, praktycy i eksperci z całej Europy wspólnie udowodnią, że elektromobilność nie jest już wyłącznie wizją przyszłości, ale stanowi teraźniejszość, gotową do zrewolucjonizowania rynku transportowego. Nie zabraknie też marki Mercedes-Benz, która jako lider w tej dziedzinie, nie tylko podąża za trendami, ale aktywnie je kształtuje mając na koncie pełną gamę aż 8.osobowych modeli elektrycznych oraz kompleksową ofertę elektrycznych samochodów wielozadaniowych. Dwa najnowsze z gamy pojazdów osobowych i dostawczych będzie można obejrzeć na stoisku Mercedes-Benz – model eCitan, który w salonach sprzedaży pojawił się we wrześniu 2023 roku oraz najnowszy EQE w wersji SUV.

Kongres Nowej Mobilności (wcześniej Kongres Elektromobilności) to prestiżowe wydarzenie, organizowane przez Polskie Stowarzyszenie paliw Alternatywnych (PSPA). Co roku eksperci i praktycy otrzymują możliwość  wymiany wiedzy, ale przede wszystkim okazję do inspirujących dyskusji, które wpłyną na kształt przyszłości elektromobilności w Polsce i Europie. Nie mogło zabraknąć tam również marki Mercedes-Benz, która jako jeden z liderów branży, będzie aktywnym uczestnikiem tegorocznej edycji.

Szeroka oferta elektrycznych modeli

Producent bardzo świadomie i kompleksowo podchodzi do kwestii zrównoważonej mobilności. Nie bez przyczyny firma skupia się na reorganizacji swojej europejskiej sieci produkcyjnej, a celem jest dalszy rozwój i umacnianie pozycji lidera elektromobilności.

– Mercedes-Benz oferuje najszerszą na rynku gamę osobowych i dostawczych modeli elektrycznych, które pokrywają najważniejsze segmenty w których obecny jest Mercedes. W ekspresowym tempie koncern wprowadził do oferty aż 8 zróżnicowanych sylwetek osobowych aut elektrycznych od kompaktowego EQA po flagowego EQS. Marka nie tylko stawia na zrównoważoną przyszłość, ale dostarcza również innowacyjne rozwiązania, spełniające oczekiwania zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców – wyjaśnia Tomasz Mucha, Head of corporate and product communication w Mercedes-Benz Polska.

Obecna oferta pojazdów osobowych obejmuje 8 elektrycznych modeli w kluczowych segmentach rynku. Dla klientów ceniących kompaktowe rozwiązania dostępny jest elektryczny crossover EQA, który charakteryzuje się zarówno atrakcyjnym designem, jak i średniej wielkości rozmiarami, co czyni go doskonałym wyborem zarówno w miejskim ruchu, jak i na dłuższe trasy. Natomiast przestronny EQB spełnia oczekiwania tych, którzy potrzebują więcej miejsca zarówno dla pasażerów ( w wersji 7-osobowej) , jak i bagażu. W ofercie znajdują się ponadto komfortowy SUV EQC, elektryczna limuzyna EQE, uniwersalny EQE SUV oraz luksusowe EQS w wersji limuzyna i EQS SUV. Obrazu dopełnia elektryczny van EQV, który łączy przestronność z oszczędnością i przyjaznością dla środowiska.

Elektryczne vany – dla biznesu i środowiska

Obecnie elektryczne vany stają się nie tylko rozwiązaniem biznesowym, ale również ekologicznym. Modele takie jak eVito, eSprinter czy EQV są odpowiedzią na zapotrzebowanie na zrównoważone rozwiązania w transporcie miejskim – osobowym i dostawczym. Podczas Kongresu z bliska można będzie obejrzeć także najnowszy model ze stajni Mercedesa – model eCitan, który w salonach sprzedaży pojawił się we wrześniu 2023 roku.

– eCitan został zaprojektowany tak, aby spełniać oczekiwania zarówno małych i średnich przedsiębiorstw, jak i tych, którzy poszukują wydajnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań transportowych. Pojawienie się na rynku nowego eCitana to kolejny etap strategii pełnej elektryfikacji firmy – wyjaśnia Piotr Seroka, Koordynator ds. PR i Komunikacji Marketingowej w Mercedes-Benz Polska. – Naszą misją nie jest tylko sprzedaż, ale także partnerskie podejście do klientów, którzy mogą liczyć na wsparcie zarówno przed, jak i po zakupie wybranego modelu. W myśl idei zrównoważonej mobilności, dokładamy wszelkich starań, by ułatwić nabywcom wybór i zakup pojazdu elektrycznego. W najbliższych latach coraz więcej klientów stanie przed decyzją o zmianie, dlatego podczas wydarzeń takich jak Kongres Nowej Mobilności, mamy szansę porozmawiać z potencjalnymi klientami, wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom – dodaje.

Pełne wsparcie na każdej płaszczyźnie – ekosystem usług ładowania

Mercedes-Benz oferuje pełen ekosystem usług ładowania, który obejmuje zarówno ładowanie w domu poprzez specjalne ładowarki typu Wallbox, jak i dostęp do publicznych stacji ładowania na terenie całej Europy dzięki zintegrowanym usługom Mercedes me Charge. Dodatkowo, marka udostępnia aplikacje mobilne oraz usługi online, umożliwiając użytkownikom znalezienie najbliższych stacji ładowania, monitorowanie postępu ładowania i zarządzanie ustawieniami. Ponadto w szerokiej ofercie dostępne są rozwiązania do zarządzania energią, które pozwalają zoptymalizować proces ładowania, uwzględniając dostępność energii odnawialneji koszty. W razie problemów z ładowaniem możliwe jest wsparcie techniczne i serwis na miejscu, aby szybko rozwiązać ewentualne kłopoty.

Podczas Kongresu Nowej Mobilności firma zaprezentuje 2 modele – osobowy EQE SUV oraz najnowszy w ofercie – dostawczy eCitan.

Po więcej informacji zapraszamy do Autoryzowanego Salonu Mercedes-Benz Danuta i Ryszard Czach znajdującego się w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 32. Tel. +48 17 860 12 20 oraz do odwiedzenia naszego Salonu Online

Foto: Mercedes-Benz Polska

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy