Reklama

Automoto

Jak wybrać odpowiedni skuter dostawczy?

Materiał Partnera
Dodano: 08.08.2022
65598_foto-resizer-750q72
Share
Udostępnij

Jak szybko, tanio i bez przeszkód dowieść posiłek prosto do klienta? Najlepiej za pomocą przeznaczonego do rozwożenia pizzy i pracy w lokalach gastronomicznych skutera. Pojazd taki przede wszystkim powinien być tani, bezawaryjny i prosty w obsłudze.

Dlaczego skuter dostawczy?

 • skuter zapewnia większą swobodę ruchu na drodze
 • przystępna cena
 • stosunkowo mała awaryjność ( tylko w przypadku skuterów czołowych europejskich i japońskich producentów)
 • bardzo wygodny i ekonomiczny środek transportu
 • Idealnie sprawdza się w miejskiej przestrzeni

Niezależnie, czy dopiero zaczynasz, czy masz już doświadczenie w dostarczaniu produktów do klienta, wybór odpowiedniego skutera do pracy to odpowiedzialna decyzja. 

Jaki skuter dla dostawcy jedzenia?

Koszty posiadania i eksploatacji dostawczego skutera w gastronomii są znaczącym składnikiem wpływającym na rentowność Twojego biznesu. Przy wyborze odpowiedniego skutera do dostarczania jedzenia np. skuter do pizzy musisz mieć na uwadze kilka czynników:

 • prosta obsługa – skuter taki powinien posiadać minimalistyczny układ dający szybki wgląd do wskaźników paliwa i prędkościomierza. Prosta obsługa polepsza efektywność pracy i zwiększa bezpieczeństwo.
 • Stabilność i łatwość manewrowania – dobrym w tym przypadku byłby skuter trzykołowy. Trzy koła gwarantują bezpieczną i stabilną jazdę, także podczas skręcania
 • pojemność silnika – Warto rozejrzeć się za skuterem do 50cm3 pojemności. Kierujący takim pojazdem nie musi posiadać prawa jazdy. Dodatkowym plusem będzie tu niewątpliwie niższa składka ubezpieczeniowa. 
 • komfort i bezpieczeństwo dla kierowcy – należy mieć na uwadze fakt, że dostawca będzie spędzał na skuterze kilka godzin dziennie, dlatego musi to być pojazd na którym będzie się czuł komfortowo podczas jazdy.
 • pojemność kufra – skuter z dużym obszernym kufrem jest opcją najlepszą. Pojemny kufer pomieści dania dla wielu klientów. W ten sposób dostarczanie jedzenia jest bardziej efektywne i oszczędne. 
 • rozmiary skutera – np. dla pizzerii  szczególnie ważne jest szybkie i sprawne przewożenie towarów. Dlatego warto zastanowić się nad skuterem o niewielkich gabarytach. Niewielkie rozmiary pozwalają unikać korków. Jest to bardzo przydatne zwłaszcza w dużym zatłoczonym mieście. Oprócz tego pojazd o mniejszych rozmiarach da się łatwiej zaparkować. 

Obecnie na rynku motoryzacyjnym jest bardzo duży wybór skuterów dostawczych, jest więc w czym wybierać. Nie wszystkie jednak spełniają zamieszczone powyżej kryteria. W naszym rankingu na dobry skuter dostawczy na czołowych miejscach lokują się skutery Włoskich i Japońskich producentów. Analizując wszystkie za i przeciw najlepiej wypada w tym rankingu skuter Honda Gyro. Dodatkowe punkty pojazd ten otrzymuje ode mnie za duży dach i szeroką przednią szybę doskonale chroniącą kierowcę przed deszczem. Ten bardzo oszczędny i nowoczesny skuter z Japonii jest idealnym pojazdem dla każdej pizzerii.


Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy